Spektakl

01.02.2014 17:00

Teatr 21

Zapraszamy 18 stycznia, 25 stycznia, 1 lutego 2014, godz. 17.00.

Tu bi-Szwat oznacza „15 dzień miesiąca szwat”. W tym dniu Żydzi obchodzą Nowy Rok Drzew, podczas którego w Izraelu sadzi się drzewa, a w domach odbywa się uroczysta kolacja. Podczas święta ma miejsce rytuał pożegnania zimy i rozpoczęcia sezonu wiosennego, symbolizowany mieszaniem wina białego i czerwonego. Podczas kolacji odczytywane są wersety dotyczące roślin w Izraelu, odbywa się błogosławienie wina i owoców oraz ich jedzenie.

Z okazji Tu bi-Szwatu zapraszamy na trzy performanse w wykonaniu Teatru 21. Akcje będą nawiązywały do kulinarnego aspektu święta, dlatego też na spotkanie z aktorami zapraszamy do przestrzeni przyszłej muzealnej restauracji. Aktorzy wystąpią w roli kelnerów, a widzowie w roli gości. W menu znajdą się smaki, dźwięki i sytuacje, które pozwolą nam wspólnie odkryć znaczenia święta Tu bi-Szwat.

Realizacja:

  • Justyna Sobczyk – reżyseria
  • Justyna Lipko-Konieczna – dramaturgia
  • Jakub Drzastwa – scenografia, kostiumy
  • Tomasz Michalczewski – wideo
  • Wojciech Morawski – muzyka

Teatr 21 zrodził się z warsztatów teatralnych w Zespole Społecznych Szkół Specjalnych „Dać Szansę” w Warszawie. Członkami zespołu są uczniowie oraz absolwenci szkoły, osoby z zespołem Downa i autyzmem. Działania grupy zasadzają się na wspólnych twórczych poszukiwaniach oraz kreowaniu bezpiecznej przestrzeni na odważne spotkanie ze sobą i z widzem w kontekście teatru.

Symboliczny seder odbędzie się w przyszłej przestrzeni restauracji na parterze budynku muzeum.

Limit miejsc na akcje performatywne został wyczerpany. Dziękujemy za zainteresowanie i zapraszamy na pozostałe wydarzenia w muzeum.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Osoby zainteresowane metodyką pracy z osobami z niepełnosprawnością intelektualną zapraszamy na:

Warsztat metodyczny Teatr jako przestrzeń wspólna” - 11 stycznia 2014, godz. 10.00-13.00

Realizacja projektu możliwa dzięki wsparciu The Boeing Company.

Boeing - logotyp

 

Logotypy organizatorów

 

 

 

Sponsor

Sponsor - logotypy

18.12.2013