Seminarium

Teatr mniejszości, mniejszość w teatrze

Fot. Muzeum Historii Żydów Polskich

Zapraszamy na spotkanie poświęcone najnowszym tekstom dramaturgicznym oraz inicjatywom performatywnym, które mierzą się z tematem mniejszości i wykluczenia.

Punktem wyjścia do rozważań będą teksty dramaturgiczne stworzone na potrzeby slamu dramaturgicznego, który odbył się 15 października bieżącego roku w ramach Dnia Solidarności z Uchodźcami i przebiegał pod hasłem „Przychodźcy_PL” .

Zastanowimy się, jak w omówionych tekstach oraz inicjatywach reprezentowane są grupy mniejszościowe, jaki wyłania się z nich obraz „Innego”, jak wygląda diagnoza aktualnych problemów?

Seminarium poprowadzi Bogna Burska, artystka wizualna i dramatopisarka, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Jest adiunktką w Katedrze Intermediów na ASP w Gdańsku. Autorka pierwszego polskiego tekstu dramatycznego o środowisku zajmującym się sztuką współczesną Gniazdo. Sztuka o tym jak użyć rzeczy w sposób nieodpowiedni i potem ich jeszcze nie zmarnować i innych tekstów dramatycznych.

10 grudnia, godz. 18.00, wstęp wolny, obowiązuje rezerwacja online.

Cykl działań „Wielokulturowa Warszawa” realizowany jest w ramach projektu „Żydowskie dziedzictwo kulturowe”, komponent „Oblicza różnorodności”. Wsparcie udzielone z funduszy norweskich i EOG przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię.

 

www.eeagrants.org, www.norwaygrants.org 
Więcej o projekcie „Żydowskie dziedzictwo kulturowe”

Patroni medialni

Kontynent Warszawa - logotyp