Spacer
20.10.2019

TISZ Festiwal: spacer z degustacją z Sabiną Francuz, autorką projektu "Nakryty stół"

Spacer kulinarny z Sabiną Francuz w ramach TISZ Festiwalu w Muzeum POLIN. Na zdjęciu kompozycja z trzech liści kapusty włoskiej, ułożonych na grafitowym blacie. Wyglądają jak wiosenne drzewa.
Na zdjęciu kompozycja z trzech liści kapusty włoskiej, ułożonych na grafitowym blacie. Wyglądają jak wiosenne drzewa, fot. S. Francuz

Zapraszamy na wyjątkowy spacer pełen symboli i ukrytych znaczeń. Napączkowany soczystymi historiami, pełen pikantnych obrazów, uwodzicielskich zapachów i domowych smaków.

20 października (niedziela), godz. 12.00, BRAK MIEJSC

Osoby, które nie zapisały się na spacer, zapraszamy do indywidualnego odwiedzenia projektu "Nakryty stół". W niedzielę, 20 października na Muranowie będzie czekać siedem miejsc inspirowanych siedmioma świętami żydowskimi. Można je odwiedzić tego dnia między godziną 12:00 a 15:00 - mapka do pobrania

Wyposażeni w specjalne mapy, szlakiem nakrytych "stołów" - interaktywnych instalacji, przemierzymy dawne ulice Muranowa. Będziemy wspólnie gotować, smakować i rozmawiać, jak to przy stole. Spróbujemy chanukowych smakołyków i dowiemy się, co mają wspólnego z Ukrainą. W pozycji żurawia sięgniemy po nieosiągalny sernik i w głowach zakręci się nam pod dawną Astorią. A w Stacji Muranów na nasze usta skapnie owoc miłości sacrum i profanum. Przez kuchenne drzwi zajrzymy do siedmiu nieistniejących domów, aby doświadczyć wielowymiarowych polskich i żydowskich historii kulinarnych.

Spacer poprowadzą:

  • Olga Baron - doktorantka Uniwersytetu Gdańskiego, laureatka nagrody dla historyków sztuki im. Katarzyny Cieślak. Doświadczenie zdobywała także w pracy dla Festiwalu Kultury Żydowskiej w Krakowie. Porywa ją architektura XIX i XX wieku.
     
  • Sabina Francuz - autorka projektu, absolwentka ASP w Krakowie, szefowa kolektywu Mecyje, właścicielka Głodnych Kawałków. Tworzyła kuchnię klubokawiarni Cheder, współpracowała z Festiwalem Kultury Żydowskiej w Krakowie. Od 3 lat współpracuje z Muzeum POLIN.