Spacer
29.09.2018

TISZ Festiwal: Tu kupisz i zjesz wszystko! – spacer miejski

Spacer, Muzeum POLIN - na zdjęciu grupa osób w jesiennych ubraniach w przestrzeni miasta. Kobieta w czerwonym płaszczu trzyma przed sobą wydrukowane zdjęcia, unosi je do góry, żeby reszta je dobrze obejrzała.
Na zdjęciu grupa osób w jesiennych ubraniach w przestrzeni miasta. Kobieta w czerwonym płaszczu trzyma przed sobą wydrukowane zdjęcia, unosi je do góry, żeby reszta je dobrze obejrzała, fot. M. Starowieyska / Muzeum Historii Żydów Polskich

"Tu kupisz i zjesz wszystko!” to spacer miejski, podczas którego opowiemy o żydowskich sklepach i restauracjach w dawnej Warszawie. Spacer jest organizowany w ramach TISZ Festiwal Żydowskiego Jedzenia.

  • 29 września (sobota), godz. 14:30, BRAK MIEJSC

W okresie międzywojennym Żydówki bardzo często zadawały sobie pytanie: gdzie kupić najlepsze warzywa, kaszę i mięso? Spróbujemy odpowiedzieć na to pytanie podążając śladami nieistniejących już bazarów, sklepów i jatek. Odszukamy również na kulinarnej mapie miejsca, gdzie mogliśmy spotkać amatorów gefilte fish i gęsiego pipka. Być może któreś z tych miejsc istnieje do dziś?

Maksymalna liczebność grupy: 25 osób

 

Współorganizator:

Wsparcie:

 

Rodzina Organ

Ken & Wendy Ruby oraz The Ruby Family Foundation