Wydarzenie
16.10.2019

TISZ Festiwal: Warsztaty malowania na ceramice z Trzask

Warsztaty ze zdobienia ceramiki z Trzask - TISZ Festiwal Żydowskiego Jedzenia w Muzeum POLIN. Na zdjęciu kobieta w okularach z włosami spiętymi z tyłu głowy. Widać ją w ujęciu z góry. Siedzi przy stole warsztatowym, przed nią rozłożone przedmioty z ceramiki. Trzyma w ręku kubek.
Na zdjęciu kobieta w okularach z włosami spiętymi z tyłu głowy. Widać ją w ujęciu z góry. Siedzi przy stole warsztatowym, przed nią rozłożone przedmioty z ceramiki. Trzyma w ręku kubek, fot. archiwum Autorki

Na warsztatach spotkamy się wokół stołu, żeby porozmawiać o ceramice, dekoracjach i kuchni aszkenazyjskiej, jednocześnie tworząc własne, piękne przedmioty.

16 października (środa), bilety: 50 zł 

  • I warsztat - godz. 17.00-18.30
  • II warsztat - godz. 19.00 -20.30

Własnoręcznie ozdobicie talerze i magnesy - dekoracje będą nawiązywać do tradycji żydowskiej kuchni i ceramiki. Poznamy też różnice w podejściu do znajomych składników i specyfikę aszkenazyjskiego gotowania i stołu. Warsztaty poprowadzi Marta Kachniarz, projektantka bardziej znana jako Trzaskceramics.

Marta Kachniarz prowadzi od dwóch lat pracownię ceramiczną Trzask. Projektuje i tworzy zarówno ceramikę użytkową, jak i drobniejsze formy i biżuterię. Czuje się bardziej rzemieślniczką, niż artystką, większość swoich prac wykonuje ręcznie, a te warsztaty będą jej debiutem w roli nauczycielki.

 

Warsztaty potrwają 90 minut i odbędą się w Menora Info, pl. Grzybowski 2.

Wydarzenie dostępne dla osób poruszających się na wózkach. 

Podczas pierwszego warsztatu w godz. 17.00-18.30 będzie obecny tłumacz polskiego języka migowego (PJM). Jeśli posiadasz potrzeby wynikające z niepełnosprawności, poinformuj nas o tym. W przypadku potrzeby skorzystania z indywidualnych usług bardzo prosimy o zgłoszenie mailem na adres: [email protected] lub telefonicznie/SMS 600 472 828 do dnia 12.10.2019 r.

W razie dodatkowych pytań, prosimy o kontakt pod nr tel.: +48 22 47 10 301.