Koncert

29.10.2015 20:00

Tomasz Stańko specjalnym gościem VII finału Ery Schaeffera

fot. Jakub Nowotyński/Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN

29 października 2015 roku o godz. 20.00 w Muzeum POLIN odbędzie się multimedialne widowisko inspirowane dorobkiem genialnego polskiego kompozytora, dramaturga, teoretyka muzyki, filozofa i grafika Bogusława Schaeffera.

W interaktywnej i audiowizualnej przestrzeni teatralnej, pulsującej dramaturgicznym oraz muzycznym rytmem i tańcem, dzieła Mistrza ukazane będą w rozmaitych, zaskakujących kontekstach, pozwalających otworzyć Schaefferowski świat twórczej wyobraźni na współczesność – nowych wykonawców, nową rzeczywistość oraz miasto i jego mieszkańców.

Oddajemy w ręce artystów i naukowców dorobek artystyczny Bogusława Schaeffera, zgadzając się na jego twórczą reinterpretację i włączenie w nowy kontekst. Wierzymy, że tylko tak traktowana sztuka zachowa swój żywy charakter i stanie się dynamiczną przestrzenią akcji i reakcji społeczno-kulturowej. Tak również sztukę rozumie i traktuje Bogusław Schaeffer, który niejednokrotnie był przecież inicjatorem artystycznych eksperymentów i spotkań, na nowo definiujących muzykę, teatr czy taniec - mówi Marek Frąckowiak aktor, Prezes Fundacji Przyjaciół Sztuk AUREA PORTA

Za każdym razem trzon wydarzenia stanowią aktorzy, którym towarzyszy plejada wyjątkowych artystów zaproszonych przez organizatora: Fundację Przyjaciół Sztuk Aurea Porta. W tym roku gościem specjalnym będzie Tomasz Stańko.

OBSADA VII EDYCJI FESTIWALU ERA SCHAEFFERA

MUZYCY:

Urszula Dudziak, Loussakoumounou Dieudonné, Wojtek Kondrat, L.U.C. Łukasz Rostkowski, Jorgos Skolias, Atonis Skolias, Tomasz Stańko, Temina Cadi Sulumuna, Patryk Zakrocki, Chór eksperymentalny Gre Badanie

AKTORZY:

Marek Frąckowiak, Waldemar Obłoza, Sean Palmer, Lidia Bogaczówna, Agnieszka Grzybowska, Agnieszka Wielgosz.

TANCERZE:

Witold Jurewicz, Assai Samba, Marlena Bełdzikowska, Izabela Chlewińska, Aneta Jankowska, Aleksandra Łaba, Urszula Parol, Hanna Wiadrowska.

SCENARIUSZ I REŻYSERIA:

Maciej Sobociński

REALIZACJA I PRODUKCJA:

Fundacja Przyjaciół Sztuk AUREA PORTA

WSPÓŁORGANIZATOR:

Narodowe Centrum Kultury

29 października, godz. 20.00, bilety: 50 zł normalny, 30 zł ulgowy, obowiązuje rezerwacja.

Projekt współfinansowany ze środków Narodowego Centrum Kultury oraz m.st. Warszawy.

09.10.2015