Spektakl

Tsigan. The Gypsy Poem | Cygan. Poemat Romski

Grafika ilustracyjna
fot. Muzeum Historii Żydów Polskich

W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu zapraszamy na spektakl na podstawie książki „Tsigan. The gypsy poem” autorstwa Cecilii Woloch.

Cecilia Woloch to wielokrotnie nagradzana pisarka i poetka amerykańska, wykładowczyni Uniwersytetu Południowo-Kalifornijskiego (USC), autorka tomów Carpathia (2009), Late (2003), Sacrifice (1997), która w swojej poezji odnosi się do wątków historii własnej rodziny: pochodzących z Karpat Romów.

Spektakl „Cygan. Poemat Romski” to osobista, liryczna opowieść o podróży w poszukiwaniu tożsamości, o pamięci przodków wplecionej w historie wojennej traumy. Opowieść wypełniona muzyką odkrywająca bolesne wątki społecznej stygmatyzacji Romów.  Opowieść, która jest przejmującym świadectwem kulturowego i historycznego dziedzictwa Romów.

Przedstawienie na podstawie książki „Tsigan. The gypsy poem” to także dumne, oparte na wcześniejszej działalności badawczej Cecilii Woloch świadectwo, wzbogacone o  muzykę, tworzące wyśmienite przedstawienie muzyczno-teatralne.

Wydarzenie w jęz. angielskim z tłumaczeniem na jęz. polski.

25 stycznia 2015, Audytorium Muzeum POLIN, godz. 19:00. Wstęp wolny.