Warsztaty

9 i 23.05, godz. 12.00-17.00

Ujęcia różnorodności – warsztaty fotograficzne

fot. Roman Vishniac

Dwudniowe bezpłatne warsztaty fotograficzne prowadzone przez Adama Pańczuka, podczas których uczestnicy będą analizować fotografie ukazujące przedstawicieli wspólnoty żydowskiej w Warszawie i na świecie oraz zastanawiać się, jak za pomocą fotografii można mówić nie wprost.

Jako przykład posłużą m.in. fotografie Romana Vishniaca, które od 8 maja można oglądać w muzeum. Uczestnicy otrzymają zadanie domowe związane z poszukiwaniem śladów obecności mniejszości żydowskiej w Warszawie, żeby za dwa tygodnie, podczas drugiego dnia warsztatów (23.05) poddać wspólnej analizie zrobione zdjęcia. Wybrane fotografie opublikujemy na stronie muzeum.

Do udziału w warsztatach zapraszamy osoby, które mają przynajmniej podstawowe doświadczenie z fotografią i podczas pierwszego dnia warsztatów będą mogły pokazać kilka swoich zdjęć. Do udziału w zajęciach jest niezbędny aparat fotograficzny.  

ProwadzącyAdam Pańczuk (1978 r.) mieszka w Warszawie, pracuje wszędzie, gdzie znajdzie ciekawy temat. Studiował fotografię na Wydziale Komunikacji Multimedialnej ASP w Poznaniu. Realizując swoje projekty zadaje pytania o tożsamość, świadomość i postawę wobec świata i ludzi, których spotyka.

Osoby, które zgłoszą się na zajęcia, zobowiązują się do wzięcia udziału w obu dniach warsztatów (9 i 23 maja).

Aby zapisać się na warsztaty, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy (do pobrania tutaj), a następnie odesłać go na adres: a.majewska@polin.pl do 7 maja do godziny 14.00.

Termin warsztatów: 9 i 23 maja, godz. 12.00–17.00.

Cykl działań „Wielokulturowa Warszawa” realizowany jest w ramach projektu „Żydowskie dziedzictwo kulturowe”, komponent „Oblicza różnorodności”. Realizacja programu dzięki wsparciu udzielonemu z funduszy norweskich i EOG przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię

 

www.eeagrants.org, www.norwaygrants.org 
Więcej o projekcie „Żydowskie dziedzictwo kulturowe”

24.04.2015