Spacer

16.08.2015 14:00

Ukraińska Warszawa, warszawska Ukraina

fot. Muzeum Historii Żydów Polskich

Zapraszamy na spacer, podczas którego przekonamy się, że ukraińska Warszawa to nie tylko kwas chlebowy i piwo Obolon w sklepach. Zajrzymy do Ojców Bazylianów i spojrzymy na pałace – siedziby znanych polskich rodów magnackich związanych z Ukrainą. Dotrzemy również tam, gdzie dziś słychać język ukraiński.

Spacer został przygotowany w ramach cyklu warsztatów „Wielokulturowość w przestrzeni miasta”, w którym uczestniczyli przewodnicy miejscy i migranci.

Spacer poprowadzą:

Grzegorz Górski - ur.1982r. w Warszawie, warszawski przewodnik miejski, pilot wycieczek zafascynowany odkrywaniem i pokazywaniem ciekawych miejsc w stolicy, odkrywaniem ciekawych faktów z życia miasta, „perełek”, ukrytych w miejscach nietypowych, wszystkim znanych, omijanych w codziennej bieganinie.

Olena Herasym - Ukrainka, od maja 2014 mieszka w Warszawie, zajmuje się fotografią rodzinną i reportażową. Była przewodnikiem po Lwowie w 2012-2013, teraz znacznie rzadziej do tego wraca. W Warszawie planuje zostać na jakiś czas i dlatego odkrywa ją dla siebie, gdy tylko może. Chciałaby poczuć się tu jak w swoim mieście.

Niedziela, 16 sierpnia, godz. 14.00-17.00, wstęp wolny, obowiązuje rezerwacja online. Spacer potrwa ok. 3 godzin. Spotykamy się o godz. 14.00 pod Ukraińskim Światem, ul. Nowy Świat 63 (skrzyżowanie ul. Nowy Świat i ul. Świętokrzyskiej). Prosimy o zabranie biletów 20-minutowych ZTM. Panie powinny mieć ze sobą nakrycia głowy/chusty na głowę, ponieważ będziemy wchodzić do cerkwi.

Zapraszamy także na kolejne wydarzenia z cyklu „Wielokulturowość w przestrzeni miasta”

23 sierpnia, godz. 14.00 Spacer „Warszawskie inspiracje wschodniosłowiańskie — kultura, nauka, sztuka.” (zapisy już wkrótce)

26 sierpnia, godz. 18.00 Dyskusja „Wielokulturowość w przestrzeni miasta”

Cykl działań „Wielokulturowa Warszawa” realizowany jest w ramach projektu „Żydowskie dziedzictwo kulturowe”, komponent „Oblicza różnorodności”. Wsparcie udzielone z funduszy norweskich i EOG przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię.

 

www.eeagrants.org, www.norwaygrants.org

Patroni medialni

Kontynent Warszawa - logotyp

31.07.2015