Koncert

03.12.2015 19:00

Urszula Dudziak na Międzynarodowym Festiwalu JAZZ 2015

fot. Fundacja Jazz Jamboree
W ramach Międzynarodowego Festiwalu JAZZ 2015 na scenie muzealnego audytorium wystąpi jedna z najoryginalniejszych polskich wokalistek, prawdziwa gwiazda jazzu: Urszula Dudziak. Koncert odbędzie się w ramach obchodów 50-lecia miesięcznika „Jazz Forum” pod hasłem 50 Years After.
 
Urszula Dudziak uważana jest za Królową Polskiego Jazzu. To jedna z najwybitniejszych współczesnych wokalistek z talentem i dorobkiem wykraczającymi daleko poza granice naszego kraju. Dzieliła scenę m.in. z Bobbym McFerrinem, Herbie'm Hancockiem i Stingiem. Zmusiła filipińską armię do tańca, a swoich wiernych fanów zadziwiła szczerością autobiografii Wyśpiewam wam wszystko.
 
Wciąż zachwyca nas nie tylko anegdotami, ale i swoim oryginalnym śpiewem – wydana przed rokiem płyta Wszystko gra to Urszula Dudziak, jaką znamy i kochamy: jazzowy wulkan radości i energii. Niezwykła osobowość z jeszcze bardziej niezwykłą historią, niecodzienną skalą głosu, swobodą i perfekcją intonacji oraz oryginalną techniką wokalną, które pozwoliły jej zyskać opinię artystki niezwykle oryginalnej i kreatywnej.
 
Każdy z koncertów to spotkanie z pełnymi humoru, dystansu do świata i siebie samej historiami, spotkanie z muzyką, która zawojowała świat, i wreszcie spotkanie z samą Urszulą Dudziak, która podbiła serca widzów swoimi brawurowymi występami wraz z jej 16 osobowym zespołem w programie „Bitwa na Głosy”. Artystka oczarowuje publiczność swoim poczuciem humoru, dystansem do codzienności, historiami o legendach światowego jazzu, muzyce oraz niezrównaną energią która obdarza zgromadzoną publiczność.
Na koncercie w Muzeum POLIN wraz z Urszulą Dudziak wystąpią:
 
Łukasz Poprawski – saksofon
Robert Cichy – gitara
Jan Smoczyński – syntezatory
Krzysztof Pacan – gitara basowa
Robert Luty – perkusja
 
Bilety dostępne w internetowym systemie sprzedaży oraz w kasach Muzeum, a także w serwisach ebilet.pl i eventim.pl.
16.11.2015