Koncert
29–30 kwietnia

VII Festiwal Muzyki Filmowej Krzysztofa Komedy

Plakat VII Festiwalu Muzyki Filmowej Krzysztofa Komedy
fot. Muzeum Historii Żydów Polskich

Specjalne koncerty i premiery z udziałem gwiazd jazzu i jazzowych odkryć, wystawa i pokaz filmów – oto atrakcje tegorocznego festiwalu, który odbędzie się w Muzeum POLIN.

Festiwal jest okazją do kontaktu z twórczością Krzysztofa Komedy zwanego Chopinem polskiego jazzu i ikoną muzyczną. To najsłynniejszy polski kompozytor muzyki jazzowej i filmowej, którego utwory zyskały światowy rozgłos. Pianista, jeden z najwybitniejszych reprezentantów polskiej szkoły jazzu. W ciągu zaledwie jedenastu lat stworzył muzykę do ponad 61 filmów polskich i zagranicznych. Wywarł wielki wpływ na nowoczesną polską i europejska muzykę.

Teraz możemy odkrywać jego dzieła w najlepszych wykonaniach. Festiwal jest bowiem miejscem spotkań polskich i europejskich artystów z różnych dyscyplin zainspirowanych jego twórczością. W tym roku w muzeum POLIN zagrają równie znakomici muzycy: Radio String Quartet Vienna, Adam Bałdych & Marcin Wasilewski Trio oraz Andrzej Olejniczak.

W poprzednich edycjach festiwalu wystąpili m.in.: Tomasz Stańko, Michał Urbaniak, Urszula Dudziak, Zbigniew Namysłowski, Jerzy Milian, Leszek Możdżer, Bobo Stenson, Andrzej Jagodziński, Kattorna, Atom String Quartet, Motion Trio, Ketil Bjørnstad, Tore Brunborg, Piotr Baron, Paweł Kaczmarczyk. 

>> Pobierz szczegółowy program festiwalu

>> Przejdź na stronę internetową festiwalu

Cennik biletów:

  • karnet dwudniowy 50 zł,
  • 29 kwietnia 40 zł,
  • 30 kwietnia 30 zł.

Bilety można zakupić w systemie sprzedaży online lub w kasie muzeum (w sprzedaży online dostępne są na razie jedynie bilety na poszczególne dni festiwalu).

Patroni medialni: TVP2, TVP Info, TVP Warszawa, Gazeta Wyborcza, Co Jest Grane, Radio Tok Fm, Jazz Forum

Organizator: Fundacja Jazz Art, autor, dyrektor festiwalu: Iwona Strzelczyk Wojciechowska

Partner: Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN