Warsztaty

13.06.2015 12:00

Warszawiacy za granicą, cudzoziemcy w Warszawie – warsztaty

fot. Muzeum Historii Żydów Polskich

Archiwa to nie tylko zasoby, którymi zajmują się instytucje. Mogą nimi być także nasze rodzinne pamiątki i fotografie. Zapraszamy osoby dorosłe na warsztaty, podczas których przyjrzymy się prywatnym wspomnieniom odnoszącym się do doświadczenia migracji, podróży, a także spotkań z cudzoziemcami w Warszawie. Będziemy tworzyć kolaże z rodzinnych fotografii odnoszących się do tych doświadczeń. Zajęcia będą okazją do refleksji nad tym jak wpływa na nas poczucie bycia u siebie/nie u siebie. Będzie to także możliwość wypróbowania techniki kolażu pod okiem eksperta.

Na warsztaty zapraszamy zarówno osoby, które czują się warszawiakami i warszawiankami, jak i osoby mieszkające w Warszawie, ale związane z innymi miejscami. Zachęcamy do przyniesienia zdjęć ze swoich rodzinnych archiwów (będziemy pracować na kopiach tych fotografii).

Warsztaty poprowadzi Tomek Kaczor – fotograf i animator kultury. Absolwent kulturoznawstwa w Instytucie Kultury Polskiej UW, a także Studia Sztuki i Akademii Fotografii. Wieloletni wychowawca w Klubie Inteligencji Katolickiej. Latający Animator Towarzystwa Inicjatyw Twórczych „ę” oraz współtwórca Grupy Okołofotograficznej.

13 czerwca, godz. 12.00-14.00, wstęp wolny, obowiązuje rezerwacja online.

Wydarzenie odbędzie się w ramach VI Warszawskiego Pikniku Archiwalnego.

Cykl działań „Wielokulturowa Warszawa” realizowany jest w ramach projektu „Żydowskie dziedzictwo kulturowe”, komponent „Oblicza różnorodności”. Wsparcie udzielone z funduszy norweskich i EOG przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię.

 

www.eeagrants.org, www.norwaygrants.org

Patroni medialni

Kontynent Warszawa - logotyp

28.05.2015