Edukacja

01.12.2013 15:00

„WARSZAWIAK”

fot. flickr/ Hoffnungsschimmer cc by sa 2.0

„WARSZAWIAK” – warsztat literacko-muzyczny

1 grudnia, godz. 15:00-18:00

Prowadzenie: DJ Anusz (Piotr Anuszewski)

Zapraszamy na kolejne warsztaty w ramach cyklu „Wielokulturowa Warszawa”. Tym razem skupimy się na analizie tekstów utworów z szerokiego repertuaru muzyki rozrywkowej (od utworów Mieczysława Fogga po współczesne ballady Eldo), które dotyczą tematu warszawskości. Co te teksty mówią o tożsamości warszawskiej, w jaki sposób definiują mieszkańca stolicy? Na podstawie zastanego, funkcjonującego w szerszym obiegu kulturowym materiału, uczestnicy warsztatu stworzą własny – uzupełniający lub przetwarzający ten materiał – set didżejski. Warsztat stanie się punktem wyjścia do dyskusji na temat współczesnej tożsamości kulturowej Warszawy i warszawiaków. Odpowiemy na pytania: czym jest warszawskość, jakie cechy i zachowania ją definiują, czym jest dla „lokalsów”, a czym dla „słoików”, jakie stereotypy się z tym wiążą i co może być ich źródłem.

Piotr Anuszewski – dziennikarz, promotor eventów kulturalnych, dj, trener młodzieżowy, warszawiak. Z wykształcenia historyk. Zajmuje się dziennikarstwem muzycznym. Publikował w magazynie „Hiro”, „Machinie”, związany z Akademickim Radiem Kampus. Współtwórca cyklu edukacyjno-imprezowego „Rap History Warsaw”, poświęconego korzeniom i historii muzyki hip-hop, redaktor naczelny i muzyczny lifestyle’owego portalu Mixtape.com.pl, trener młodzieżowy Centrum Komunikacji Społecznej Urzędu m.st. Warszawy przy programie „Nastolatek w samorządzie”.

Kolejne wydarzenia w ramach cyklu:

6 grudnia, godz. 18.00 – pokaz filmu WARSZAWA DO WZIĘCIA i spotkanie z reżyserkami
7 grudnia, godz. 11.00 – warsztat robienia plakatu WARSZAWSKIE SŁOIKI a MIŁO CIĘ WIDZIEĆ
8 grudnia,  godz. 11.00 – warsztat antydyskryminacyjny SWÓJ – OBCY – INNY: RDZENNI MIESZKAŃCY, SŁOIKI, LEMINGI

Udział w warsztatach jest bezpłatny, obowiązuje rezerwacja miejsc: tel. +48 22 47 10 301; e-mail: rezerwacje@jewishmuseum.org.pl

Cykl działań „Wielokulturowa Warszawa” realizowany jest w ramach projektu „Żydowskie dziedzictwo kulturowe”, komponent „Oblicza różnorodności”.

Wsparcie udzielone z funduszy norweskich i EOG przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię

 

www.eeagrants.org, www.norwaygrants.org

Konserwacja i Rewitalizacja Dziedzictwa Kulturowego - logotyp

Partnerem medialnym projektu jest portal Kontynent Warszawa

Kontynent Warszawa - logotyp

 

 

 

Patroni medialni

25.11.2013