Warsztaty

06.09.2014 15:00

Warsztat typograficzny „Polin – tu odpocznij”

fot. Monika Marek-Łucka

Zapraszamy na warsztat projektowania typograficznego i kaligrafii, skierowany do młodzieży i dorosłych. Podczas zajęć poznamy podstawy typografii i kaligrafii, przyjrzymy się logo muzeum i jego ukrytym wzorom typograficznym oraz spróbujemy zaprojektować napis Polin w wersji polskiej i hebrajskiej, bazując na wzorach widocznych na panelach zdobiących budynek muzeum.

Warsztat będzie również okazją do nauki podstaw kaligrafii alfabetu łacińskiego i hebrajskiego. Zapraszamy wszystkich, których interesuje typografia i kaligrafia.

Monika Marek-Łucka, projektantka graficzna, kaligraf, typograf, absolwentka ASP we Wrocławiu. Swoją wiedzę o typografii poszerzała będąc studentką w klasie prof. Freda Smeijersa w Lipsku (Hochschule für Grafik und Buchkunst). Niezależna badaczka i publicystka tekstów o liternictwie, piśmie i znaku w kulturze (współpracowała m.in. z kwartalnikiem 2+3D). Prelegentka tematycznych konferencji (np. Typolub w Lublinie, Mózg - Umysł - Religia na UJ w Krakowie). Zajmuje się również projektowaniem informacji wizualnych, prowadząc studio Voilà!.

Sobota, 6 września, godz. 15.00-17.00, wstęp bezpłatny, obowiązuje rezerwacja miejsc.

Zapraszamy na kolejne wydarzenia:

  • 11 września, godz. 18.00 wykład „Opowieści o przeszłości: pamięć indywidualna, pamięć zbiorowa”
  • 13 września, godz. 12.00 spacer „Pamięć – miejsce – doświadczenie” 

Cykl działań „Wielokulturowa Warszawa” realizowany jest w ramach projektu „Żydowskie dziedzictwo kulturowe”, komponent „Oblicza różnorodności”.

Wsparcie udzielone z funduszy norweskich i EOG przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię.

 

www.eeagrants.org, www.norwaygrants.org

Patroni medialni

Kontynent Warszawa - logotyp

28.08.2014