Warsztat „Wirtualny sztetl”
![Mozaika złożona ze zdjęć budynków i portretów ludzi.](/sites/default/files/styles/isocell_8_2/public/pictures/www_warsztat_sztetl.jpg?h=bf606986&itok=Izosvssn)
Jak przed 1939 rokiem wyglądało życie Żydów w Warszawie, a jak poza nią? Korzystając z materiałów multimedialnych, wspólnie przyjrzymy się historii przedwojennych polsko-żydowskich społeczności.
Wirtualny Sztetl to portal żydowskiej historii lokalnej. Medium, które spełnia rolę pomostu między historią polsko-żydowskich miast i współczesnym, wielokulturowym światem. Wirtualny Sztetl jest muzeum bez murów. Jak wyglądają prace nad portalem? Jak korzystać z portalu, jak odkrywać jego bogactwo i z niego czerpać? Tego wszystkiego dowiedzą się uczestnicy warsztatów „Wirtualny sztetl”.
Warsztaty są wydarzeniem towarzyszącym wystawie czasowej „Warszawa, Warsze”, którą można oglądać w Muzeum Historii Żydów Polskich do 30 czerwca 2014 r.
Zajęcia są przeznaczone dla młodzieży i osób dorosłych.
Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Na warsztaty obowiązuje rezerwacja miejsc: tel. +48 22 47 10 301; e-mail: [email protected].
Zapraszamy na kolejne wydarzenia towarzyszące wystawie „Warszawa, Warsze”:
- 10.04.2014, godz. 18.30 wykład dr Macieja Kozłowskiego „Kiedy zaczyna się antysemityzm?”
- 12.04.2014, godz. 17.00 spotkanie wokół książki „Legendy o krwi. Antropologia przesądu” prof. Joanny Tokarskiej-Bakir oraz dyskusja wokół filmu „Polak w Szafie” Artura Żmijewskiego
Cykl działań „Wielokulturowa Warszawa” realizowany jest w ramach projektu „Żydowskie dziedzictwo kulturowe”, komponent „Oblicza różnorodności”.
Wsparcie udzielone z funduszy norweskich i EOG przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię
![]() |
![]() |
www.eeagrants.org, www.norwaygrants.org
Więcej o projekcie „Żydowskie dziedzictwo kulturowe”
Patroni medialni