Warsztaty
15–16.11.2014, godz. 11.00 -17.00

Warsztaty antydyskryminacyjne „O kim mówimy, o kim nie mówimy?”

fot. Muzeum Historii Żydów Polskich

Zapraszamy pracowników i pracowniczki instytucji kultury oraz osoby zaangażowane w działania instytucji kultury w ramach wolontariatu do uczestnictwa w dwudniowych warsztatach antydyskryminacyjnych.

Zajęcia będą szansą na podniesienie kompetencji i stworzą przestrzeń do refleksji i rozmowy o tożsamości oraz różnorodności. W gronie osób pracujących w instytucjach kultury przyjrzymy się mechanizmom wykluczenia i dyskryminacji oraz mechanizmom uruchamianym na styku kultur.

Zbadamy relacje zachodzące między grupami mniejszościowymi i większościowymi. Zastanowimy się, jak podczas planowania i realizowania działań można unikać wykluczania i jak wspierać grupy zagrożone dyskryminacją. Warsztaty będą również okazją do wypróbowania różnych sposobów reagowania na dyskryminację.

Do udziału zapraszamy zarówno doświadczonych pracowników i pracowniczki instytucji kultury, jaki i osoby, które dopiero rozpoczynają swoją pracę czy wolontariat. Warsztaty będą szansa na podzielenie się swoimi doświadczeniami, na pogłębienie wiedzy i rozwinięcie umiejętności. Osoby, które wezmą udział w całym programie otrzymają certyfikaty.

Zajęcia poprowadzi Elżbieta Kielak, psycholożka międzykulturowa, trenerka kompetencji kulturowych, absolwentka Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej oraz Szkoły Treningu i Warsztatu Psychologicznego w Ośrodku Edukacji i Pomocy Psychologicznej INTRA.

Od 2005 roku aktywnie szkoli oraz tworzy materiały szkoleniowe w zakresie kompetencji międzykulturowych, komunikacji międzykulturowej, adaptacji kulturowej i readaptacji oraz antydyskryminacji i edukacji globalnej.

Pracuje z młodzieżą, nauczycielami i nauczycielkami, osobami pracującymi w administracji publicznej oraz w międzynarodowych firmach, z pracownikami i pracownicami organizacji pozarządowych oraz studentami i studentkami.

15–16 listopada, godz. 11.00–17.00, udział bezpłatny, wypełniony formularz zgłoszeniowy (do pobrania tutaj) należy przesłać na adres [email protected]Więcej informacji: [email protected], tel. 22 47 10 377.

NA ZGŁOSZENIA CZEKAMY DO 14 LISTOPADA, do godz. 14.00!

Zapraszamy na kolejne wydarzenia:

  • 01.12, godz. 18.00 Dyskusja „Wystawa stała – nasze spojrzenie”, cz. I
  • 06–07.12, godz. 11.00-17.00 Warsztaty antydyskryminacyjne „Niewidoczni?”
  • 08.12, godz. 18.00 Dyskusja „Wystawa stała – nasze spojrzenie”, cz. II

Cykl działań „Swój-obcy-inny – muzeum wobec stereotypów” realizowany jest w ramach projektu „Żydowskie dziedzictwo kulturowe”, komponent „Oblicza różnorodności”.

Wsparcie udzielone z funduszy norweskich i EOG przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię.

 

www.eeagrants.org, www.norwaygrants.org

Patroni medialni

Kontynent Warszawa - logotyp