Edukacja
6-7.10.2018

Warsztaty dramowe o reagowaniu na przejawy antysemityzmu i dyskryminacji

warsztaty dramowe, antydyskryminacyjne, Muzeum POLIN, dla nauczycieli
fot. Muzeum Historii Żydów Polskich

Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN zaprasza nauczycieli i nauczycielki na warsztaty dramowe poświęcone reagowaniu na przejawy antysemityzmu i dyskryminacji wobec mniejszości.


6 - 7 października (sobota - niedziela), godz. 10.00, wstęp bezpłatny, wymagana rejestracja

W jaki sposób można reagować, gdy spotykamy się ze stereotypami, uprzedzeniami lub dyskryminacją? Jak określić, czy w szkole dochodzi do dyskryminacji? Jak wesprzeć osoby, które doświadczyły dyskryminacji? Warsztaty pozwolą rozszerzyć wiedzę oraz kompetencje związane z rozpoznawaniem i reagowaniem na przejawy dyskryminacji.

Ramowy program spotkania uwzględnia zagadnienia:

  • tożsamości grup mniejszościowych,
  • stereotypów i uprzedzeń,
  • identyfikowania przejawów dyskryminacji,
  • reagowania na dyskryminację.

Warsztaty będą prowadzone z użyciem metod dramy oraz z wykorzystaniem zasobów wystawy stałej Muzeum POLIN. Warsztaty są całodzienne (codziennie 8 godzin).

 

Zajęcia odbywają się w siedzibie Muzeum POLIN (ul. Anielewicza 6, Warszawa). Muzeum pokrywa koszty programu, poczęstunku podczas szkolenia oraz koszt noclegu osobom spoza Warszawy. Nie mamy możliwości zwrotu kosztów dojazdu na szkolenie.

Szkolenie odbywa się w ramach projektu "Edukacja antydyskryminacyjna dla przedstawicieli grup zawodowych", realizowanego przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN we współpracy z Fundacją Dialog-Pheniben. Program wspierany jest przez Fundację Erinnerung, Verantwortung und Zukunft .