Warsztaty

27.09.2015 12:00

Warsztaty Kalendarz żydowski: Sukot

fot. Wikimedia Commons

Zapraszamy na warsztaty poświęcone świętu Sukot, zwanemu też Świętem Szałasów. Święto Sukot trwa siedem dni i upamiętnia życie w szałasach podczas wędrówki Żydów przez pustynię, z niewoli egipskiej do Ziemi Izraela.

Jesienne święto Sukot w kalendarzu żydowskim wypada w dniach 15–21 miesiąca tiszrej; w kalendarzu gregoriańskim jest świętem ruchomym przypadającym na wrzesień lub październik. W roku 2015 rozpoczyna się wieczorem 27 września.

Na warsztatach poznamy historię tego święta oraz zapoznamy się z rytuałami, które mu towarzyszą. Dowiemy się m.in. dlaczego w czasie Sukot buduje się szałasy i czym jest Hoszana Raba.

Warsztaty poprowadzi Anna Staszewska-Zatońska – językoznawczyni,  przewodniczka i edukatorka Muzeum POLIN.

Zajęcia przeznaczone dla młodzieży i dorosłych, będą tłumaczone na Polski Język Migowy. 

Niedziela, 27 września, godz. 12.00-14.00, wstęp wolny, obowiązuje rezerwacja online: https://bilety.polin.pl/nienumerowane.html?id=26485

Uwaga! Osoby zainteresowane tłumaczeniem na Polski Język Migowy prosimy o zgłoszenia pod adresem email: zbenesz@polin.pl

 

Cykl działań „Wielokulturowa Warszawa” realizowany jest w ramach projektu „Żydowskie dziedzictwo kulturowe”, komponent „Oblicza różnorodności”.

Wsparcie udzielone z funduszy norweskich i EOG przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię.

 

www.eeagrants.orgwww.norwaygrants.org 
Więcej o projekcie „Żydowskie dziedzictwo kulturowe”

Patroni medialni

Kontynent Warszawa - logotyp

22.09.2015