Warsztaty

09.08.2015 12:00

Warsztaty Loesje – wielokulturowo-wieloznacznie

fot. Loesje

Zapraszamy na warsztaty kreatywnego pisania Loesje, podczas których będziemy tworzyć teksty związane z wielokulturowością i tym, z czym nam się ona kojarzy.

Warsztaty będą składały się z trzech części. Podczas pierwszego spotkania będziemy tworzyć krótkie hasła/slogany o pozytywnym, afirmatywnym wydźwięku, tematycznie związane z różnorodnością, wielokulturowością oraz ich wieloznacznością.

Podczas drugiego spotkania teksty zostaną poddane redakcji. Następnie wspólnie wybierzemy jeden, który zaistnieje w formie muralu na jednej ze ścian na sąsiedzkim Muranowie. 23 sierpnia podczas ostatniej części warsztatów wspólnie namalujemy mural w estetyce Loesje.

Osoby, które zgłoszą się na zajęcia, zobowiązują się do wzięcia udziału we wszystkich trzech częściach warsztatów:

  • 9.08 godz. 12.00–18.00 – pisanie tekstów i pierwsza część redakcji
  • 13.08 godz. 17.00–20.00 – druga część redakcji tekstów
  • 23.08 godz. 10.00–18.00 – malowanie muralu

Loesje to grupa ludzi działających na całym świecie, a jednocześnie postać, poprzez którą chcą inspirować innych. Loesje [luszje], czyli po polsku Lusia, narodziła się w Arnhem w Holandii 24 listopada 1983 roku.

Idea tego ruchu powstała w grupie przyjaciół, a ich celem było powołanie do życia nowej inicjatywy, będącej odpowiedzią na problemy, którymi przez ówczesną sytuację polityczną żyła Holandia.

Wszystkie miejsca na warsztaty są już zajęte.

Cykl działań „Wielokulturowa Warszawa” realizowany jest w ramach projektu „Żydowskie dziedzictwo kulturowe”, komponent „Oblicza różnorodności”. Wsparcie udzielone z funduszy norweskich i EOG przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię.

 

www.eeagrants.org, www.norwaygrants.org 
Więcej o projekcie „Żydowskie dziedzictwo kulturowe”

Patroni medialni

Kontynent Warszawa - logotyp

17.08.2015