Warsztaty
15.06.2019

Warsztaty "Narracje o uchodźcach"

Warsztaty „Narracje o uchodźcach” - Światowy Dzień Uchodźcy - Muzeum POLIN
Opis zdjęcia: w sali warsztatowej, przy stołach siedzi duża grupa kobiet i mężczyzn, uwaga skupiona jest na twarzy jednej z zasłuchanych uczestniczek warsztatów, fot. M. Starowieyska / Muzeum Historii Żydów Polskich

20 czerwca obchodzimy Światowy Dzień Uchodźcy. W weekend poprzedzający, zapraszamy na bezpłatne warsztaty dla dorosłych, dotyczące narracji o uchodźcach i uchodźczyniach w przekazach medialnych.

15 czerwca (sobota), godz. 11.00-14.00, REKRUTACJA ZAKOŃCZONA

W jaki sposób media mówią o uchodźcach? Czy o kryzysie migracyjnym opowiada się w sposób odpowiadający charakterowi zjawiska, czy korzysta się z standardowych dziennikarskich klisz? Na ile w mediach obecny jest autentyczny głos uchodźców - czy oni sami mogą opowiadać swoją historię, czy wyręczają ich w tym przedstawiciele społeczeństw przyjmujących?

Podczas warsztatów wspólnie przyjrzymy się tym zagadnieniom. Porozmawiamy też o dwóch skrajnych sposobach budowania narracji, które zniekształcają opowieść o migracjach - brutalizacji i estetyzacji. Do udziału w warsztatach zapraszamy osoby dorosłe.

Udział bezpłatny.

Prowadzący: Jarosław Ziółkowski - redaktor Magazynu "Kontakt" i współtwórca projektu uchodźcy.info, członek inicjatywy Chlebem i Solą. W ostatnim czasie zajmuje się problematyką fake-newsów. Prowadzi małą palarnię kawy.

Kontakt w sprawie warsztatów: Małgorzata Waszczuk, [email protected]