Warsztaty

Warsztaty plastyczne „Warszawa, której nie ma”

zdjęcie ilustracyjne - Warszawa, której nie ma
fot. Muzeum Historii Żydów Polskich

15 i 16 marca, godz. 11.00 – 17.00, warsztaty plastyczne „Warszawa, której nie ma”.

Zapraszamy na warsztaty plastyczne, które są zapowiedzią wystawy „Warszawa, Warsze”. Wystawa, będzie pokazywała, jak Żydzi kształtowali Warszawę, ale też jak Warszawa wpływała na Żydów od początków osiedlania do wybuchu II wojny światowej. Podczas zajęć uczestnicy stworzą  portrety nieistniejącego miasta, korzystając z techniki kolażu i malarstwa. Głównym narzędziem będą reprodukcje fotografii i obrazów, które znalazły się na wystawie „Warszawa, Warsze” i które stanowią ilustrację przedwojennego życia społeczności żydowskiej w Warszawie. Zachęcamy uczestników do przynoszenia swoich materiałów – portretów przodków i zdjęć miasta sprzed II wojny światowej.

Portrety miasta będą tworzone metodą kolażu – łączenia i przetwarzania istniejących obrazów z wykorzystaniem narzędzi malarskich. Zajęcia poprowadzi Julia Mirny – ilustratorka, graficzka i malarka, absolwentka Wydziału Grafiki ASP w Warszawie, laureatka konkursu Projekt Roku 2013 w kategorii Ilustracja. Autorka cyklu „Nieźle Wyszparowani” – ilustracji na blogu Polony (Cyfrowej Biblioteki Narodowej). Ulubioną techniką artystki jest kolaż łączony z malarstwem oraz kolaż cyfrowy. Interesuje ją warszawski modernizm, sztuka naiwna oraz awangarda początku XX w. Więcej na www.juliamirny.com. Cykl portretów autorstwa Julii Mirny będzie stanowił część ekspozycji wystawy „Warszawa, Warsze”.

Odbędą się dwa warsztaty, zapisy prowadzimy osobno na każdy dzień. Organizator zapewnia narzędzia i materiały plastyczne.

Warsztaty są przeznaczone dla młodzieży i dorosłych.

Wstęp wolny, obowiązują rezerwacje: [email protected], rezerwacje online.

Wsparcie udzielone z funduszy norweskich i EOG przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię.

 

www.eeagrants.org, www.norwaygrants.org

Konserwacja i Rewitalizacja Dziedzictwa Kulturowego - logotyp