Edukacja

18.05.2013 19:30

Warsztaty rodzinne "Zbuduj swoje muzeum"

Po co buduje się Muzea? Co w muzeum jest najważniejsze - budynek czy eksponaty? Jak miałbyś zbudować swoje muzeum, to jakie?

Zdarzają się Muzea bez budynków i budynki bez eksponatów – zbadamy, co tak naprawdę definiuje muzeum – czy ważniejsze są wnętrza, czy forma budynku. Dowiemy się, z jakich materiałów można je zbudować i jak zadbać o to, żeby było ciekawe dla zwiedzających.

Podczas nocy muzeów w Muzeum Historii Żydów Polskich ARCHIDZIECIAKI dostaną zadanie specjalne. Na jedną noc zamienią się w budowniczych muzeów i zaprojektują swoje muzea! Będziemy eksplorować nowy budynek Muzeum Historii Żydów Polskich, zajrzymy w jego zakamarki, dowiemy się, skąd się wzięła jego forma i odkryjemy materiały, z których został zbudowany. Zapraszamy!

Zapisane dzieci prosimy o przyniesienie eksponatu, który chciałyby, żeby znalazł się w ich Muzeum, np. ulubiony kamyk, patyk lub szklana kulka, z którą wiąże się ważna dla dziecka historia.


O ARCHIDZIECIAKACH:
Warsztaty poprowadzą Maria Anna Kowalska, Katarzyna Pedrycz, Ewa Szylberg oraz Paweł Pedrycz, absolwenci Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej.
Bawimy się! Projektujemy! Budujemy! Wspólnie odkrywamy świat zbudowany i poszukujemy piękna kryjącego się w przestrzeni. Obserwujemy, jak działa miasto, jak żyją jego mieszkańcy i czego potrzebują, by się w nim dobrze czuć. Próbujemy odpowiedzieć na nurtujące nas pytania: „dlaczego?”, „po co?” i: „jak?”. Naszym celem jest pozwolić dzieciom, by poczuły się jak prawdziwi architekci i zobaczyły jak łatwo mogą zmieniać swoje najbliższe otoczenie.  Chcemy rozbudzić w nich wrażliwość na problemy przestrzenne i nauczyć je kreatywnie rozwiązywać, tak, by w przyszłości świadomie mogły kształtować świat wokół siebie. Kładziemy nacisk na przestrzenny charakter zajęć i budowanie w dużej skali. Przy pomocy prostych materiałów uczymy się projektować, konstruować i budować.

Wstęp wolny, obowiązuje rezerwacja miejsc.

Rezerwacja miejsc na warsztaty rodzinne i rodzinną grę muzealną:
(+48) 22 471 0301
rezerwacje@jewishmuseum.org.pl

13.05.2013