Warsztaty
2–3.08.2014

Warsztaty „Romowie w Polsce - wyobrażenia, spotkania, postawy”

Symbol narodowy Romów. Flaga niebiesko-zielona, na środku czerwone koło zębate, Dharmaćakra.
fot. Muzeum Historii Żydów Polskich

 

Liczba miejsc na warsztaty została wyczerpana. Dziękujemy za zainteresowanie i zapraszamy na kolejne wydarzenia w ramach cyklu.

 

Zapraszamy na dwudniowe warsztaty antydyskryminacyjne, które będą okazją do poszerzenia wiedzy o kulturze i historii Romów. Podczas warsztatów zastanowimy się także wspólnie nad współczesną sytuacją Romów w Polsce i nad naszymi doświadczeniami spotkań międzykulturowych.

Przyjrzymy się mechanizmom uruchamianym na styku kultur oraz mechanizmom wykluczenia i dyskryminacji. Zajęcia będą szansą na podniesienie kompetencji i będą tworzyły przestrzeń do refleksji i rozmowy o tożsamości, stereotypach i uprzedzeniach.

Warsztaty poprowadzi Małgorzata Smolik-Wyczałkowska, trenerka antydyskryminacyjna, autorka projektów edukacyjnych, absolwentka Akademii Treningu Antydyskryminacyjnego oraz podyplomowych studiów romologicznych w Akademii Pedagogicznej w Krakowie. Na co dzień pedagog szkolna w LO XII we Wrocławiu, gdzie zrealizowała dwa autorskie projekty mające przeciwdziałać dyskryminacji Romów – Penała tuke bajka  romska baśń dla wrocławskich dzieci oraz Romskie kroniki rodzinne. Od 7 lat opiekuje się wolontariuszkami i wolontariuszami pomagającymi w nauce dzieciom romskim.

2–3 sierpnia, godz. 11.00–16.00, Muzeum Historii Żydów Polskich, ul. Anielewicza 6.

Zapraszamy również na kolejne wydarzenia:

Cykl działań „Swój-obcy-inny – muzeum wobec stereotypów” realizowany jest w ramach projektu „Żydowskie dziedzictwo kulturowe”, komponent „Oblicza różnorodności”.

Wsparcie udzielone z funduszy norweskich i EOG przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię

 

www.eeagrants.orgwww.norwaygrants.org 
Więcej o projekcie „Żydowskie dziedzictwo kulturowe”

Patroni medialni

Kontynent Warszawa - logotyp