Warsztaty

02.08.2015 11:00

Warsztaty „Romowie w Polsce – wyobrażenia, spotkania, postawy”

fot. Muzeum Historii Żydów Polskich

Zapraszamy na dwudniowe warsztaty antydyskryminacyjne, które będą okazją do zdobycia i poszerzenia wiedzy na temat stereotypów, uprzedzeń i ich konsekwencji. Będzie to również przestrzeń na refleksję i rozmowę o tożsamości, a także wymianę doświadczeń i dyskusję dotyczącą mechanizmów uruchamianych w sytuacjach spotkań międzykulturowych.

Podczas warsztatów zastanowimy się także wspólnie nad współczesną sytuacją Romów i Romek w Polsce oraz nad sposobami zapobiegania wykluczeniu osób pochodzących ze społeczności romskiej.

Warsztaty poprowadzi Magdalena Grabowska, trenerka równościowa i antydyskryminacyjna, członkini Towarzystwa Edukacji Antydyskryminacyjnej, Absolwentka Akademii Treningu Antydyskryminacyjnego. Była koordynatorką lokalną na województwo łódzkie badań ewaluacyjnych rządowego „Programu na rzecz społeczności romskiej w latach 2004–2010” na zlecenie MSWiA Departamentu Wyznań Religijnych oraz Mniejszości Narodowych i Etnicznych.

Aby wziąć udział w warsztatach należy pobrać formularz zgłoszeniowy, wypełnić go i odesłać go do 20 lipca na adres mwaszczuk@polin.pl. Więcej informacji: mwaszczuk@polin.pl, tel. 22 47 10 377.

Warsztaty organizowane są z okazji Międzynarodowego Dnia Pamięci o Zagładzie Romów, który jest obchodzony 2 sierpnia. Zapraszamy również na wykład odbywający się z tej okazji 03.08, godz. 18.00, prof. Sławomira Kapralskiego „Pamięć Zagłady a tożsamość Romów”.

Dwudniowe bezpłatne warsztaty, 1–2 sierpnia, godz. 11.00–17.00, Muzeum POLIN, ul. Anielewicza 6.

Cykl działań „Swój-obcy-inny – muzeum wobec stereotypów” realizowany jest w ramach projektu „Żydowskie dziedzictwo kulturowe”, komponent „Oblicza różnorodności”. Wsparcie udzielone z funduszy norweskich i EOG przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię.

 

www.eeagrants.org, www.norwaygrants.org 
Więcej o projekcie „Żydowskie dziedzictwo kulturowe”

 

Patroni medialni

Kontynent Warszawa - logotyp

08.07.2015