Warsztaty

Warsztaty „Wielokulturowe wątki na wystawie stałej. Odsłona IV: Miasteczko”

Wystawa stała Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN składa się z ośmiu galerii. Galeria „Miasteczko” obejmuje XVII i XVIII wiek. To w tej przestrzeni znajduje się rekonstrukcja malowanego sklepienia z drewnianej synagogi w Gwoźdźcu. Rekonstrukcja została wykonana przez międzynarodowy zespół ekspertów i wolontariuszy, posługujących się tradycyjnymi materiałami, narzędziami i technikami.

Opowieść zawarta w galerii „Miasteczko” i wyjątkowy obiekt, jakim jest rekonstrukcja sklepienia synagogi, będą punktem wyjścia do warsztatów, które są szansą zdobycia wiedzy na temat różnorodności religijnej w XVII i XVIII wieku. Przyglądając się drewnianym cerkwiom, kościołom, meczetom, i synagogom z tego okresu, wspólnie zastanowimy się jak w tamtych czasach wyglądało współistnienie i przenikanie się różnych kultur.

Warsztaty odbędą się częściowo w przestrzeni galerii. Zajęcia poprowadzi przewodniczka Muzeum POLIN Anna Kraus. Anna Kraus jest z wykształcenia historyczką, jest także przewodniczką miejską po Warszawie i organizatorką wycieczek dla osób poszukujących swoich korzeni.

23.11.2014, godz. 16.3018.30, udział bezpłatny, wymagana rezerwacja online lub pod nr. tel.: 22 47 10 301.

Zapraszamy na kolejne wydarzenia:

  • 29.11.2014, godz. 14.00–16.00, Wielokulturowe wątki na wystawie stałej: odsłona V: Wyzwania nowoczesności
  • 29.11.2014, godz. 16.30–18:30, Wielokulturowe wątki na wystawie stałej: odsłona VI: Na żydowskiej ulicy

Cykl działań „Wielokulturowa Warszawa” realizowany jest w ramach projektu „Żydowskie dziedzictwo kulturowe”, komponent „Oblicza różnorodności”.

Wsparcie udzielone z funduszy norweskich i EOG przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię.

 

www.eeagrants.org, www.norwaygrants.org

Patroni medialni

Kontynent Warszawa - logotyp