Patronat POLIN
8.12.2021 - online

Webinar: Prawa człowieka to nie (tylko) historia!

Grafika webinaru Prawa człowieka to nie (tylko) historia! 8.12.2021, 18:00. Po lewej stronie ekrany smartfonów, na których wyświetlają się czarno-białe zdjęcia różnych postaci. Na dole logotypy Humanity in action, EVZ, Federal Footage Office. Po prawej nazwa webinaru, data i godzina.
fot. Humanity in Action Polska

Jesteś nauczycielem/-ką, edukatorem/-ką, aktywistą/-ką i działasz w obszarze edukacji historycznej i/lub praw człowieka? Wraz z Humanity in Action Polska zachęcamy do udziału w wyjątkowym webinarze. Podczas spotkania swoją "premierę" będzie miała pierwsza tego rodzaju edukacyjno-aktywistyczna aplikacja mobilna 11 KROKÓW, zrealizowana w ramach projektu "Przejdź do historii! Przyjmij wyzwanie".

W dyskusji udział wezmą: dr Tomasz Cebulski, Agnieszka Jankowiak-Maik (Babka od Histy), Dariusz Popiela (Fundacja Centrum), Maciek Zabierowski (Muzeum Żydowskie w Oświęcimiu).

Moderacja: Monika Mazur-Rafał, Prezeska i Dyrektorka Humanity in Action Polska oraz Larysa Michalska, Koordynatorka Projektu "Przejdź do historii! Przyjmij wyzwanie".

Na naszych oczach rozgrywają się wydarzenia wielkie, zmieniające bieg dziejów, ale także te dramatyczne, kładące się cieniem na współczesnym społeczeństwie i stawiające nasze człowieczeństwo pod znakiem zapytania. Znając powtarzalne mechanizmy dyskryminacji i stygmatyzacji oraz zależności, których oddziaływania doświadczyły poprzednie pokolenia, jesteśmy w stanie lepiej zrozumieć to, co dzieje się wokół nas. Dzięki tej wiedzy, motywacji i odpowiednim narzędziom możemy podjąć działanie na rzecz zmiany.

Spotkajmy się 8 grudnia, aby porozmawiać o wszystkich tych aspektach. Data nie jest przypadkowa – po pierwsze, 10 grudnia obchodzimy Dzień Praw Człowieka. To dobry moment na refleksję o przeszłości, teraźniejszości i przede wszystkim o przyszłości. Po drugie, z wielką przyjemnością oddajemy do Waszych rąk jedyną w swoim rodzaju edukacyjno-aktywistyczną aplikację mobilną 11 KROKÓW. Poprzez biografie 11 bohaterów i bohaterek mierzących się z niewyobrażalnym złem w czasie II wojny światowej i Holokaustu, pokazujemy, że zawsze można zrobić coś w obronie godności i praw człowieka. Wierzymy, że będzie to przystępne i ciekawe narzędzie edukacyjne dla wszystkich, którzy chcą pogłębiać wiedzę, szukają inspiracji, a nade wszystko, nie chcą być obojętni.

Projekt "Przejdź do historii! Przyjmij wyzwanie" finansowany jest przez Fundację "Pamięć, Odpowiedzialność i Przyszłość" (EVZ) oraz Federalne Ministerstwo Spraw Zagranicznych w ramach programu YOUNG PEOPLE remember.

Partner projektu:

Humanity in Action Germany

Honorowy patronat:

Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN

Patronaty:

Instytut Judaistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego

Jewish.pl

ngo.pl

Oświęcimski Instytut Praw Człowieka