Spotkanie
14.09.2019

Wędrujący Uniwersytet Muranowski – spotkanie XII

Grupa ludzi podczas spaceru po Muranowie przy jednym z murali
fot. Muzeum Historii Żydów Polskich

Podczas dwunastej odsłony Wędrującego Uniwersytetu Muranowskiego poznamy najciekawsze wielkoformatowe malowidła, które powstały w ostatnim czasie w bramach i na ścianach budynków Muranowa.

14 września (sobota), godz. 15.00, Sala pomnikowa, BEZPŁATNE WEJŚCIÓWKI >>

Przewodniczka Renata Płotczyk opowie o swoich ulubionych muralach, a następnie zabierze nas na krótki spacer po zakątkach Muranowa skrywających kolorowe wizje artystów.

W bramach i zaułkach Muranowa powstają coraz to nowe murale – naścienne malowidła. Często przywołują one historię miejsca, odkrywają postacie z nim związane, niektóre zaś pełnią rolę barwnego akcentu ożywiającego osiedle. 

Wydarzenie rozpoczniemy od wprowadzenia w sali pomnikowej Muzeum POLIN, a następnie wyruszymy na krótki spacer tropem muranowskich murali, zapoznając się z życiorysami upamiętnianych osób, topografią i historią Muranowa.

Spotkanie zakończy się na Skwerze Więźniów Politycznych Stalinizmu, gdzie odbywać się będzie piknik sąsiedzki "Święto Muranowa". Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w licznych atrakcjach.

Spotkanie i spacer "Murale Muranowa" poprowadzi Renata Płotczyk – przewodniczka miejska, edukatorka, współpracowniczka Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN.

Wstęp wolny na podstawie bezpłatnych wejściówek dostępnych poprzez link powyżej. Liczba wejściówek ograniczona. Prosimy o punktualne przybycie.

Informacje: [email protected]; tel. +22 47 10 354

 

Wędrujący Uniwersytet Muranowski to świetna okazja, aby poznać historię i współczesność Muranowa. Każde spotkanie odbywa się w innym miejscu, odkrywając nowe wątki i przestrzenie osiedla. Uniwersytet gości w muranowskich instytucjach, organizacjach, kawiarniach. Można wziąć udział we wszystkich spotkaniach, odkrywając stopniowo historię i topografię osiedla, jak i dołączyć w dowolnym momencie.

 

Projekt realizowany przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN we współpracy z partnerstwem "Przepis na Muranów".