Spotkanie
Odwołane

Wędrujący Uniwersytet Muranowski - spotkanie XV

Zdjęcia ilustracyjne - stare fotografie w sepii
fot. Muzeum Historii Żydów Polskich

Zapraszamy na kolejne spotkanie Wędrującego Uniwersytetu Muranowskiego. Tym razem tematem będzie „Tu Muranów – historie osobiste”. Porozmawiamy o tym, w jaki sposób w różne działania lokalne prowadzone na Muranowie włączany jest głos mieszkanek i mieszkańców osiedla, ich indywidualne historie, subiektywna pamięć i doświadczenia.

14 marca (sobota), godz. 16:00, wstęp wolny, Klubokawiarnia Międzypokoleniowa, Anielewicza 3/5

Czym dla mieszkańców/ mieszkanek jest Muranów, jak się zmienia, jakie artefakty, wydarzenia czy miejsca tworzą osobistą mapę osiedla? Jaki jest stosunek do przeszłości tego miejsca i jak postrzegana jest jego przyszłość?

Jako pretekst do rozmowy posłuży przegląd różnych działań twórczych realizowanych przez Muzeum POLIN, które odkrywały osobiste historie związane z Muranowem, a także zapowiedź wybranych inicjatyw, towarzyszących nadchodzącej wystawie „Tu Muranów”, do współtworzenia których mamy nadzieję zachęcić muranowian i muranowianki.

Prowadzenie: Ewa Chomicka, kierowniczka Laboratorium Praktyk Muzealnych w Muzeum POLIN.
Informacje: [email protected]; tel. +22 47 10 354

Wędrujący Uniwersytet Muranowski to dobra okazja, aby poznać historię i współczesność Muranowa. Spotkania odbywają się w różnych miejscach, odkrywając nowe wątki i przestrzenie osiedla. Wędrujący Uniwersytet gości w muranowskich instytucjach, organizacjach, kawiarniach. Można wziąć udział we wszystkich spotkaniach, odkrywając stopniowo historię i topografię osiedla, jak i dołączyć w dowolnym momencie.


Projekt realizowany przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN we współpracy z partnerstwem "Przepis na Muranów".

 

Partner edycji: