Koncert

Wieczór z muzyką sefardyjską - koncert Mary Arandy

Brunetka w białym kapeluszu uśmiecha się, trzymając w dłoni czarny koronkowy wachlarz.
fot. www.mara-aranda.com

María Aranda, Jota Martínez oraz Abel García zapraszają do spotkania z sefardyjskim dziedzictwem muzycznym. 27 czerwca w naszym audytorium muzycy zabiorą nas w historyczną podróż do Hiszpanii sprzed 500 lat.

Od Iberii przez Sofię i Saloniki, sefardyjskie dziedzictwo odtworzą dźwięki instrumentów średniowiecznej Hiszpanii, instrumentów pochodzących z Afryki Północnej i Wschodniej oraz tych pochodzenia śródziemnomorskiego.

Ale sefardyjskie dziedzictwo podąża przede wszystkim za ludźmi, którzy dostosowali swój styl muzyczny do instrumentów dostępnych w regionach, w których się osiedlali. Żydzi sefardyjscy otworzyli swoją muzykę na świat. Dzisiaj nadal możemy śpiewać ich piosenki, dzielić się nimi ze wszystkimi miłośnikami historii, muzyki i tradycji.

Projekt tworzy grupa wybitnych muzyków, których celem jest prezentowanie szerokiej publiczności muzyki tego ważnego okresu w historii Hiszpanii, kiedy przez prawie osiem wieków współistniały ze sobą różne religie we wzajemnej tolerancji, dzieląc społeczne i kulturalne życie.

Zespół wystąpi w składzie:

  • Mara Aranda – śpiew, instrumenty perkusyjne
  • Jota Martínez - lira korbowa, lutnia
  • Abel García – lira korbowa, baglama, lauta

Tego samego dnia o 11:00 odbędą się warsztaty rodzinne poświęcone muzyce sefardyjskiej dla dzieci w wieku 5-10 lat. Warsztaty są bezpłatne, obowiązuje rezerwacja miejsc. Więcej informacji tutaj.

Współorganizatorem koncertu jest Ambasada Królestwa Hiszpanii w Warszawie.27 czerwca, godz. 19.00, bilety: 30 zł (rzędy A–K), 20 zł (rzędy L–W), zachęcamy do zakupu biletów online.