Wydarzenie

27.08.2017 16:00

„Wielokulturowość lokalnie”

fot. Alicja Szulc

Zapraszamy 27 sierpnia do Muzeum POLIN na spotkanie podsumowujące dwutygodniową, międzynarodową szkołę letnią POLIN Meeting Point 2017.

27 sierpnia (niedziela), godz. 16.00-18.00, sala konferencyjna A, Muzeum POLIN

Spotkanie jest częścią programu Festiwal Singera i jest otwarte dla wszystkich zainteresowanych.

>>przeczytaj program festiwalu

POLIN Meeting Point to intensywny dwutygodniowy program zajęć, który oferuje młodym ludziom z Polski, Izraela, Niemiec oraz Ukrainy możliwość spotkania w międzynarodowej grupie i wzięcia udziału w serii wykładów, warsztatów i dyskusji. W tym roku zaprosiliśmy uczestników do podjęcia tematu „Wielokulturowość lokalnie”.

Punktem wyjścia do szerszych rozmów na ten temat był przykład Zduńskiej Woli – miasta w województwie łódzkim, które do II wojny światowej prężnie rozwijało się jako ośrodek polsko-żydowsko-niemiecki.

Wraz z zaproszonymi gośćmi: prof. Nissim Calderonem (Izrael), dr Anatolym Podolsky’im (Ukraina), prof. Bianką Pietrow-Ennker (Niemcy), dr hab Jolantą Żyndul (Polska) oraz uczestnikami programu podsumowujemy tegoroczną edycję oraz porozmawiamy o tym czym jest wielokulturowość w dzisiejszym świecie. Jakie są jej definicje? I czego możemy nauczyć się z przeszłości?

>>więcej o POLIN Meeting Point 2017

Realizacja projektu możliwa jest dzięki wsparciu Fundacji Rodziny Nissenbaumów i Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej

 

Partnerzy


 

 

25.08.2017