Wielowarszawa: Czyje miasto?
28 listopada 2013 r. o godz. 18:30 zapraszamy na panel dyskusyjny „Wielowarszawa: Czyje miasto?”
Zapraszamy na kolejne spotkanie dotyczące wielokulturowej Warszawy. Debatą „Wielowarszawa: Czyje miasto?” rozpoczynamy cykl wydarzeń dotyczących wewnętrznych podziałów, jakie można napotkać wśród mieszkańców stolicy. Pytając, czyje jest miasto, chcemy pochylić się nad tematem swojskości i napływowości w Warszawie. Podczas dyskusji będziemy zastanawiać się, jakie wyobrażenia kryją się pod pojęciami „warszawiak” i „słoik”? Co składa się na tożsamość warszawiaka? Czy konflikt między mieszkańcami rdzennymi i napływowymi jest konfliktem realnym czy wirtualnym? Czy Warszawa przyjmuje przyjezdnych inaczej niż Kraków czy Poznań? Jak migranci z innych miejsc Polski oswajają stolicę? Czy i kiedy przyjezdny może stać się lokalsem?
Zapraszamy wszystkich mieszkańców i mieszkanki Warszawy – zameldowanych i niezameldowanych, rdzennych i przyjezdnych, z centrum i z przedmieść, a także tych, którzy są tu tylko przejazdem.
Udział w dyskusji wezmą: prof. Wojciech Burszta (Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej), Joanna Erbel (miejska aktywistka, Instytut Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego), Małgorzata Pawlak (koordynatorka projektu „Warszawa dla początkujących” w Towarzystwie Inicjatyw Twórczych „ę”) i Tomasz Sadowski (twórca strony „Warszawskie słoiki”).
Wstęp wolny.
Miejsce: Foyer Centrum Edukacyjnego.
Kolejne działania w ramach cyklu:
30 listopada, godz. 13.00 – warsztaty fotograficzne MIEJSCA, NIE-MIEJSCA, prowadzenie: Filip Springer
1 grudnia, godz. 15:00 – warsztaty literacko-muzyczne WARSZAWIAK, prowadzenie: DJ Anusz
6 grudnia, godz. 18:00 – pokaz filmu WARSZAWA DO WZIĘCIA i spotkanie z reżyserkami
Cykl działań „Wielokulturowa Warszawa” realizowany jest w ramach projektu „Żydowskie dziedzictwo kulturowe”, komponent „Oblicza różnorodności”.
Wsparcie udzielone z funduszy norweskich i EOG przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię
www.eeagrants.org, www.norwaygrants.org
Więcej o projekcie „Żydowskie dziedzictwo kulturowe”
Partnerem medialnym projektu jest portal Kontynent Warszawa
Patroni medialni