Warsztaty

Wobec mowy nienawiści, wobec antysemityzmu – warsztaty antydyskryminacyjne

Grupa kobiet na warsztatach.
fot. Magdalena Starowieyska/Muzeum POLIN

Zapraszamy na dwudniowe warsztaty antydyskryminacyjne zorganizowane z okazji Międzynarodowego Dnia Walki z Faszyzmem i Antysemityzmem, który przypada 9 listopada.

Warsztaty będą okazją do zdobycia i poszerzenia wiedzy na temat stereotypów, uprzedzeń i mechanizmów dyskryminacji. Będziemy rozmawiać o ksenofobii we współczesnej Europie i o sposobach reagowania na antysemityzm i rasizm.

Dowiemy się, czym jest mowa nienawiści, jakie typy wypowiedzi obejmuje, jakich grup najczęściej dotyczy i które mechanizmy prawne pozwalają jej przeciwdziałać.

Zajęcia poprowadzi Anna Urbańczyk – trenerka równościowa, aktywistka praw człowieka, animatorka kultury i projektów społecznych, członkini Towarzystwa Edukacji Antydyskryminacyjnej. W swojej pracy zawodowej i społecznej zajmuje się tematyką mniejszości.

Warsztaty skierowane są do osób dorosłych, zwłaszcza tych, którzy nie mieli jeszcze okazji wziąć udziału w warsztatach antydyskryminacyjnych organizowanych przez Muzeum POLIN.

Udział w warsztatach jest bezpłatny.
 

Warsztaty są wydarzeniem towarzyszącym wystawie fotografii Wojciech Wilczyk: (nie)widzialne / (in)visible. Współorganizatorem warsztatów i patronem wystawy jest Stowarzyszenie „Nigdy Więcej.” 

  • 7–8 listopada, godz. 11.00–17.00, Muzeum POLIN, ul. Anielewicza 6.

 

Cykl działań „Swój-obcy-inny – muzeum wobec stereotypów” realizowany jest w ramach projektu „Żydowskie dziedzictwo kulturowe”, komponent „Oblicza różnorodności”. Wsparcie udzielone z funduszy norweskich i EOG przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię.

 

www.eeagrants.org, www.norwaygrants.org 
Więcej o projekcie „Żydowskie dziedzictwo kulturowe”

 

Patroni medialni

Kontynent Warszawa - logotyp