Spotkanie
18.05.2021 - online

Wtorki dla nauczycieli - online

Co dwa tygodnie we wtorki zapraszamy nauczycielki, nauczycieli, edukatorki, edukatorów oraz metodyczki i metodyków nauczania na profil Centrum Edukacyjnego Muzeum POLIN na Facebooku. Będziemy transmitować dla Państwa dyskusje oraz wykłady, w trakcie których poruszymy tematy związane z bieżącymi wyzwaniami, jakie niesie za sobą edukacja zdalna oraz prezentować inspiracje metodyczne do pracy z młodzieżą. 

W maju zapraszamy na następujące spotkania:

  • 18 maja godz. 18:00 – 19:00 premiera wykładu: Arkadiusz Walczak "Film w edukacji o II wojnie światowej i Zagładzie" 

    Wykorzystanie filmów w edukacji jest niezwykle popularne, ale czy zawsze proste? Jak pracować z filmem, omawiając z uczniami i uczennicami trudną tematykę związaną z II wojną światową i Zagładą? Jak dobrać odpowiednie materiały, na co zwrócić uwagę? W trakcie wykładu poszukamy odpowiedzi na te pytania.
     

    Arkadiusz Walczak - Dyrektor Warszawskiego Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń, historyk, filmoznawca, edukator, trener edukacji obywatelskiej i edukacji o prawach człowieka, superwizor zajęć edukacyjnych. Autor licznych projektów i programów kursów doskonalących dla nauczycieli z zakresu: edukacji filmowej i medialnej, dydaktyki historii i wiedzy o społeczeństwie, praw człowieka, edukacji wielokulturowej, edukacji europejskiej, rozwoju zawodowego nauczycieli. Specjalista w zakresie edukacji o historii i kulturze Żydów, ze szczególnym uwzględnieniem problematyki wykorzystania filmu w edukacji o Holokauście. Autor licznych publikacji metodycznych dla nauczycieli.

 

Kolejne spotkania odbędą się 1 i 15 czerwca. Zawsze o godzinie 18:00. Szczegóły wkrótce.

Wspólnie działamy na rzecz Europy zielonej, konkurencyjnej i sprzyjającej integracji społecznej

 

www.eeagrants.org, www.norwaygrants.org, www.gov.pl