Warsztaty
16-17.01.16

Wykluczenie ze względu na religię i wyznanie

fot. Muzeum Historii Żydów Polskich

Zapraszamy na dwudniowe warsztaty antydyskryminacyjne, które będą okazją do zdobycia i poszerzenia wiedzy na temat stereotypów, uprzedzeń i mechanizmów dyskryminacji.  Podczas warsztatów dowiemy się, czym jest dyskryminacja ze względu na wyznawaną religię lub bezwyznaniowość, jakich grup dotyczy i które mechanizmy prawne pozwalają jej przeciwdziałać. Stworzymy także przestrzeń do refleksji nad wykluczaniem w codziennym życiu i do rozmowy o sposobach reagowania na dyskryminację.

Zajęcia poprowadzi Kinga Karp – psycholożka, trenerka antydyskryminacyjna, edukatorka seksualna i działaczka na rzecz społeczeństwa obywatelskiego wolnego od uprzedzeń. Ukończyła psychologię oraz podyplomowe Gender Studies dla nauczycieli i nauczycielek na Uniwersytecie Łódzkim (częściowo na Roskilde Universitetscenter w Danii). Absolwentka rocznej Akademii Treningu Antydyskryminacyjnego w Krakowie oraz Specjalistycznej Szkoły Facylitacji Społecznej na rzecz Przeciwdziałania Dyskryminacji w Warszawie. Od 2011 roku członkini Towarzystwa Edukacji Antydyskryminacyjnej.

Warsztaty skierowane są do osób dorosłych. Szczególnie serdecznie zapraszamy osoby, które nie miały jeszcze okazji wziąć udziału w warsztatach antydyskryminacyjnych organizowanych przez Muzeum POLIN.
Warsztaty organizowane są w weekend, w czasie którego obchodzony jest Dzień Judaizmu w Kościele Katolickim (17 stycznia).

Warsztaty odbędą się w dniach 16-17 stycznia 2016, w godz. 11.00-17.00, w Muzeum POLIN przy ul. Anielewicza 6 w Warszawie.
Udział bezpłatny, wymagana jest rejestracja.

Brak miejsc na warsztaty!

Cykl działań „Swój-obcy-inny. Muzeum wobec stereotypów” realizowany jest w ramach projektu „Żydowskie dziedzictwo kulturowe”, komponent „Oblicza różnorodności”.
 

Wsparcie udzielone z funduszy norweskich i EOG przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię.

www.eeagrants.org, www.norwaygrants.org

Więcej o projekcie „Żydowskie dziedzictwo kulturowe”

Patroni medialni:

Kontynent Warszawa - logotyp

 

Załączniki: