Warsztaty

do 28.08.2019

Zajęcia ruchowe dla seniorów na Łące Leśmiana

Zajęcia ruchowe dla seniorów na Łące Leśmiana przy Muzeum POLIN
Opis zdjęcia: w cieniu, na trawie pod drzewem rozłożone są rzędami maty do ćwiczeń. Leżą na nich kobiety i mężczyźni w strojach sportowych - ćwiczą, fot. M. Starowieyska / Muzeum Historii Żydów Polskich

Podczas zajęć skupimy się na ćwiczeniach i formach ruchowych pomagających w schorzeniach kręgosłupa i stawów. Program został przygotowany z myślą o seniorkach i seniorach.

12 czerwca - 28 sierpnia (środy), godz. 11.00, wstęp wolny

Zajęcia ruchowe dla seniorów poprowadzi Magda Tatarek, joginka i graficzka. Uczy w kilku warszawskich szkołach jogi. Zajmuje się grafiką/ilustracją i projektowaniem odzieżowym. Od wielu lat tworzy graffiti i murale.

Na gimnastykę należy zabrać wygodny strój i matę do ćwiczeń.

Magda Tatarek - instruktorka jogi. Od dziecka była związana ze sportem. Różne dyscypliny towarzyszyły jej w kolejnych etapach życia: siatkówka, pływanie, lekka atletyka. Aż wreszcie pojawiły się pilates i joga, które wspomogły jej ciało po licznych kontuzjach. Kilkuletnia praktyka pilates dała jej świadomość ciała i mocne mięśnie,co stanowiło wspaniałą podstawę do praktyki jogi, która towarzyszy jej już od 15 lat.

Uczestniczyła w licznych warsztatach i konwencjach jogi gdzie mogła uczyć się od wspaniałych joginów, cały czas praktykuje pod okiem doświadczonych i mądrych nauczycieli, aby móc jak najlepiej prowadzić swoich uczniów. Joga daje jej wolność i świadomość ciała, oddechu, intelektu i właśnie takie wartości chce przekazać innym. W jodze rozwój nie ma końca i to jest cudowne.

 

Zapraszamy na zielony skwer przy Muzeum POLIN od strony ul. Lewartowskiego. W razie niesprzyjającej pogody wydarzenia zostają przeniesione do budynku Muzeum POLIN.

Współorganizator

Stowarzyszenie Żydowski Instytut Historyczny w Polsce

03.06.2019