Dla dzieci
12.03.2017

Zbliża się najradośniejsze z żydowskich świąt - PURIM

Bal Purimowy
Bal Purimowy, fot. Muzeum Historii Żydów Polskich

PURIM obchodzone jest na pamiątkę biblijnego zwycięstwa nad Persami. Opisana w Księdze Estery historia przypomina baśń… W tym dniu organizowane są bale przebierańców i przedstawienia teatralne, gdzie główne role odgrywają piękna królowa Estera i groźny wódz Haman. Purim to kolorowe, swobodne, pełne radości i niewinnych żartów święto. 12 marca zapraszamy Was do wspólnej zabawy purimowej.


12 marca (niedziela), godz. 11:00

Program zajęć

 1. Zaczynamy rodzinnymi warsztatami (11.00-13.30) w miejscu edukacji rodzinnej. Będzie okazja do wysłuchania purimowych opowieści, odtworzenia bajkowych strojów, ozdobnych masek, przygotowania własnych instrumentów robiących wesoły hałas.
  bilety: 30 zł (1 dziecko + opiekunowie), KUP BILETY >>
   
 2. Od 13.30 do 15.30 zapraszamy na spacer rodzinny po wystawie stałej poświęcony historii pięknej i mądrej królowej Esterze oraz zwyczajom związanym ze świętem Purim.
  bilety: 35 zł (normalny), 25 zł (ulgowy), 55 zł (rodzinny), KUP BILETY >>
   
 3. Na zakończenie, w godzinach 15:00 - 17:00, czekamy na Was w Klubokawiarni Muzeum POLIN na koncert Oli Bilińskiej i Michała Moniuszko z Sejn, którzy odtworzą świat międzywojennych muzyki prezentując przeboje w języku polskim i jidisz. Będziemy wraz z nimi śpiewać, grać i tańczyć. Zmęczeni zasiądziemy przy wspólnym stole, na którym nie zabraknie tradycyjnych, trójkątnych ciasteczek Hamantaszy. Czeka Was także niespodzianka! Razem z profesjonalnymi tancerzami nauczymy się jak wirować w tangu i podskakiwać w fokstrocie.
  bilety: 5 zł, KUP BILETY >>