Dla dzieci

18.01.2015 11:00

Zostań architektem średniowiecznego miasta!

fot. Alicja Szulc

Zapraszamy najmłodszych na zwiedzanie wystawy stałej oraz warsztaty rodzinne.  W najbliższą niedzielę, 18 stycznia, dzieci oraz ich opiekunowie będą mogli zwiedzić galerię „Pierwsze spotkania” oraz zaprojektować własne miasteczko.

Aby przybliżyć najmłodszym zwiedzającym wystawę stałą Muzeum POLIN, zapraszamy na rodzinne warsztaty poświęcone poszczególnym galeriom. Tym razem zapraszamy dzieci w wieku 5-10 lat z opiekunami do galerii „Pierwsze spotkania”, gdzie przyjrzymy się gminom żydowskim i średniowiecznemu miastu. 

Uczestnicy dowiedzą się, jakie miejsca były ważne w życiu żydowskiej społeczności i co działo się w synagodze, mykwie czy w chederze. Po zwiedzaniu będą mogli wziąć udział w warsztatach, na których pod okiem animatorów zrekonstruują średniowieczną gminę żydowską. Wykorzystując papiery, taśmy, tektury, zbudują m.in. synagogę czy jatki. Zastanowią się również nad planem urbanistycznym średniowiecznego miasta i jego procesem rozbudowy. Modelowym przykładem warsztatów będzie Kazimierz, dzisiejsza dzielnica Krakowa.

Gwarantujemy twórczą, rodzinną atmosferę oraz niepowtarzalną zabawą w projektowanie miasta!

Termin: 18 stycznia godz. 11.00-14.00. Wstęp:  wolny, obowiązuje rezerwacja.

Kontakt: Alicja Szulc, aszulc@polin.pl

 

Realizacja możliwa dzięki wsparciu Boeing

19.12.2014