Spacer
14.07.2019

Żydowscy mieszkańcy mojego miasta - spacer miejski

 grupa uczestników tematycznego spaceru miejskiego organizowanego przez Muzeum Polin
Opis zdjęcia: Na pierwszym planie widać kobietę, która trzyma wydruk fotografii z twarzą mężczyzny / fot. Muzeum Historii Żydów Polskich

W trakcie spaceru po Muranowie spróbujemy odszukać miejsca oraz przypomnieć i odkryć na nowo sylwetki bohaterów, prezentowanych na wystawie "1000 lat historii Żydów polskich".

18 sierpnia (niedziele), godz. 14.30, BRAK MIEJSC

Niektórzy warszawscy bohaterowie, obecnie zapomniani, niegdyś cieszyli się wielką popularnością. Chociażby Gerszon Sirota, którego otoczone atmosferą skandalu koncerty przyciągały rzesze nie tylko żydowskich melomanów. Z kolei na innych, do dziś powszechnie znanych, spojrzymy z nowej perspektywy. Taką postacią jest m.in. Janusz Korczak - lekarz, pisarz, pedagog, publicysta, autor jednej z najbardziej znanych dzieciom książek – „Król Maciuś Pierwszy”. Nie wszyscy pamiętają, że znany jest również ze swojej działalności społecznej i walki o prawa dziecka.
 
W trakcie spaceru przypomnimy i spojrzymy na nowo na takie postaci jak: Ludwik Zamenhof, Janusz Korczak, Stefania Wilczyńska, Paulina Appenszlak, Gerszon Sirota, Dawid Ajzensztadt, Bernard Lesmian/Bolesław Leśmian.

Przewodniczkami będą:
 
  • 30 czerwca - Katarzyna Jakubowicz
  • 14 lipca - Julia Chimiak 
  • 18sierpnia - Katarzyna Jankowska 
 

Spotkanie: hol Muzeum POLIN, przy stanowisku tourguidów.

Z uwagi na możliwość wystąpienia wysokiej temperatury prosimy zabrać ze sobą coś do picia oraz nakrycie głowy.