Żywa biblioteka. Spotkania międzykulturowe
9 lutego, niedziela, godz. 11.00 – 14.00
Jak często siadasz przy stoliku z przedstawicielem innej kultury, żeby swobodnie porozmawiać? Czy na co dzień masz czas, żeby poznawać historie przedstawicieli mniejszości i cudzoziemców, którzy mieszkają w Warszawie?
Okazją do osobistego spotkania i rozmowy będzie organizowana w Muzeum „Żywa Biblioteka”. Pierwsza „Żywa Biblioteka” odbyła się w 2000 roku z inicjatywy grupy studentów na słynnym duńskim festiwalu muzycznym Roskilde. Idea spotkania polega na tym, że przedstawiciele różnych grup decydują się być „żywymi książkami”, które można wypożyczyć, żeby posłuchać ich historii i zadać im pytania. Bezpośrednie spotkanie z przedstawicielami mniejszości i cudzoziemcami pozwoli nam poznać ich perspektywę i dowiedzieć się więcej o ich kulturze.
Wstęp wolny.
Zapraszamy również na wydarzenia w kolejnych tygodniach: spotkania i warsztaty pod hasłem „Wielowarszawa: Moje spojrzenie”, które poprowadzą zaproszeni przez nas goście – przedstawiciele mniejszości i cudzoziemcy mieszkający w Warszawie. Spotkania będą okazją do spojrzenia na wielokulturowość Warszawy i doświadczanie miasta oczami różnych grup, które ją tworzą.
Cykl działań „Wielokulturowa Warszawa” realizowany jest w ramach projektu „Żydowskie dziedzictwo kulturowe”, komponent „Oblicza różnorodności”.
Wsparcie udzielone z funduszy norweskich i EOG przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię
www.eeagrants.org, www.norwaygrants.org
Więcej o projekcie „Żydowskie dziedzictwo kulturowe”
Partnerem medialnym projektu jest portal Kontynent Warszawa
Patroni medialni