Wystawy
Muzeum POLIN zaprasza do zwiedzania przygotowanych wystaw: tak wystawy stałej prezentującej 1000 lat historii Żydów Polskich, jak i wystaw czasowych.
Muzeum POLIN zaprasza do zwiedzania przygotowanych wystaw: tak wystawy stałej prezentującej 1000 lat historii Żydów Polskich, jak i wystaw czasowych.
Wystawa stała to podróż przez 1000 lat historii Żydów polskich – od średniowiecza do współczesności. Więcej o wystawie stałej >>
Wystawa składa się z dziewięciu galerii, które opowiadają o kulturze i dziedzictwie polskich Żydów. Przedstawiamy w nich kolejne etapy w historii: od legend o przybyciu Żydów na te ziemie, przez pierwsze ich osadnictwo, rozwój kultury, różnorodności społecznej, religijnej i politycznej, burzliwe wydarzenia sprzed wieków i czas Zagłady, aż do współczesności. Poznaj galerie wystawy stałej >>
Wirtualny spacer po wystawie stałej >>
Galeria "Dziedzictwo"
Aktualna: "(po)ŻYDOWSKIE… Sztetl Opatów oczami Majera Kirszenblata"
Na wystawie czasowej pokazujemy mniej znaną historię Opatowa, jednego z wielu polskich miasteczek, które przed wojną zamieszkiwane były nie tylko przez Polaków, ale również Żydów. Naszym przewodnikiem po nieistniejącym już świecie jest malarz – Majer Kirszenblat. Więcej o wystawie >>
Termin trwania ekspozycji: 17.05.2024 – 16.12.2024
Planowana: "1945. Nie koniec, nie początek"
Opowiemy o ludziach, którzy na zgliszczach starego świata próbowali zbudować swoje życie na nowo. Pozbawieni niemal wszystkiego – bliskich, społeczności, domu, stawali przed dramatycznym wyborem: zostać czy wyjechać? Było ich już niewielu – dziewięćdziesiąt procent polskich Żydów i Żydówek zginęło w Zagładzie. Zobaczymy powojenną rzeczywistość oczami tych, którzy ocaleli. Więcej o wystawie >>
Termin trwania ekspozycji: 7.03.2025 – 15.09.2025
Zapraszamy na wirtualne wystawy poświęcone historii Żydów polskich.
Od kuchni online >>
Kultura kulinarna Żydów europejskich
Sprawiedliwi bez granic >>
Działania na rzecz godności i praw człowieka
Warszawa, Warsze >>
Dawna żydowska Warszawa
Polscy artyści z pomocą Żydom >>
O Żydach ocalonych przez polskich artystów
Dom pod zwariowaną gwiazdą >>
O Żydach ukrywanych w warszawskim ZOO
Kochanej Mamósi na pamiątkę >>
O dzieciach ocalonych z Zagłady
Dobry adres >>
Historie ukrywania Żydów w okupowanej Warszawie
Nasza działalność wychodzi daleko poza wystawę stałą.
Przyjdź do muzeum w godzinach jego otwarcia, kup bilet w kasie lub w internetowym systemie sprzedaży, dzięki czemu unikniesz kolejek i wejdziesz na wystawę o konkretnej godzinie.
W zwiedzaniu pomoże Ci nasz miniprzewodnik po wystawie w formie poręcznej broszury, a jeśli chcesz zgłębić wiedzę, polecamy zaopatrzenie się w audioprzewodnik. Na zwiedzanie radzimy zarezerwować minimum 2 godziny.
Zapraszamy w "1000-letnią podróż po wystawie stałej", czyli na zwiedzanie jej z przewodnikiem zarówno w języku polskim, jak i po angielsku. Wspólne zwiedzanie ułatwia poznanie najważniejszych eksponatów i znalezienie odpowiedzi na wiele pytań, które czekają w poszczególnych galeriach. Spacery z przewodnikiem odbywają się w soboty i niedziele.
Zapoznaj się ze specjalną ofertą dla grup. Przygotowaliśmy dla Was pięć ścieżek zwiedzania, mamy przewodników mówiących różnymi językami, a grupy szkolne mogą liczyć na specjalny interaktywny spacer po wystawie.
Pobierz ścieżkę zwiedzania na tablet albo smartfona i zwiedź wystawę z cyfrowym przewodnikiem.
Tysiąc lat w godzinę:
Życie religijne:
Śladami jidysz:
Więcej o wirtualnych spacerach: wirtualnyspacer.polin.pl.
Autobusy: 111, 180, przystanek Nalewki Muzeum (odległość od muzeum ok. 200 m)
Tramwaje: 18, 15, 16, przystanek Muranów; 17, 33, 37, 41, przystanek Anielewicza
Metro: stacja Ratusz Arsenał
Kup bilet w internetowym systemie sprzedaży, dzięki czemu będziesz mieć pewność, że unikniesz kolejek i wejdziesz na wystawę o konkretnej godzinie.