Warsztaty
sierpień 2017

Zajęcia GAGA/people w Muzeum POLIN

Gaga/people - zajęcia
fot. Gadi Dagon

Oglądaliście już niezwykły film "MR GAGA"? To wspaniała opowieść o metodzie pozwalającej zrozumieć związek ciała i ruchu z naszymi emocjami. Podczas wakacji będziecie mogli nauczyć się jej w Muzeum POLIN!

  • 16, 17, 23, 24 sierpnia, BRAK WOLNYCH MIEJSC

GAGA to język ruchowy zdefiniowany przez Ohada Naharina, dyrektora artystycznego i choreografa Batsheva Dance Company w Tel Avivie (Izrael). Jest to metoda pracy z ciałem pomocna i dla tancerzy, i dla wszystkich, którzy lubią się ruszać.

Zapraszamy na specjalne warsztaty GAGA w naszym Muzeum. Pod okiem Natalii Iwaniec, jedynej w Polsce certyfikowanej nauczycielki tej metody, będziemy odkrywać nasze ciało i emocje.

Warsztaty to świadoma praca poprzez instynktowne poruszanie całą strukturą ciała. Dzięki tej metodzie ciało uzyskuje większą giętkość i elastyczność. Zajęcia polegają na improwizacji, w której wykorzystuje się pracę z wyobraźnią i kreatywności. Nauczyciel porusza się z uczniami przez cały czas. To pozwala inspirować się nim i spotykać się z innymi uczestnikami w podobnym punkcie pracy w ruchu.

 

NATALIA IWANIEC 

nataliagaga.weebly.com

Jej przygoda z GAGA rozpoczęła się od spotkania z Izraelskim choreografem Arkadi Zaidesem w 2009 roku w Poznaniu i od tego czasu uczestniczyła w licznych warsztatach Gaga w Polsce i za granicą.  

W 2010 roku przeprowadziła się do Tel Avivu, by uczestniczyć w codziennych zajęciach GAGA. W tym samym czasie wzięła udział w projekcie-warsztacie dla tancerzy w zespole Yasmeen Godder, jako jedyna osoba spoza Izraela. W roku 2011 została zakwalifikowana do pilotażowego projektu GAGA TEACHERS TRAINING, gdzie pod okiem Ohada Naharina, tancerzy Batsheva Dance Company i znakomitych pedagogów GAGA, zgłębiała tą metodę pracy.  Od sierpnia 2012 roku Natalia jest jednym z nielicznych nauczycieli Gaga na Europie.

Obecnie Natalia poza uczeniem w takich szkołach jak Trinity Laban czy Rambert Contemporary Dance School czy profesjonalnych zespołach jak National Dance Company Wales, choreografuje i tańczy jako niezależna artystka.

Więcej informacji na temat Gaga można przeczytać tutaj.