Wydarzenie

Poznaj z nami postać Janusza Korczaka i zdobądź nagrodę jego imienia!

Warszawska Nagroda Wychowawcza im. Janusza Korczaka - IX edycja, 2021/2022 - grafika przedstawia okrągłe okulary, które nosił Janusz Korczak
fot. m.st. Warszawa

Zapraszamy szkoły z Warszawy do udziału w zajęciach wspierających przyszłych uczestników konkursu. W ramach jego IX edycji przygotowaliśmy bezpłatny program warsztatów dla przedszkoli i szkół podstawowych oraz spacerów dla nauczycieli i nauczycielek.

Celem programu prowadzonego przez Muzeum POLIN jest wsparcie szkół planujących udział w tegorocznej edycji Warszawskiej Nagrody Wychowawczej im. Janusza Korczaka. Razem z nami poznacie miejsca związane z biografią Janusza Korczaka, jego główne idee pedagogiczne i działania. Zwiedzicie wystawę stałą Muzeum POLIN, okolice Muranowa i weźmiecie udział w angażujących zajęciach.

Już teraz szkoły mogą rezerwować warsztaty dla uczniów i uczennic, a nauczyciele zapisywać się na bezpłatne oprowadzania i spacery (liczba miejsc ograniczona).

  • Najbliższe wydarzenie: 15 listopada (poniedziałek), godz. 16.30 – spacer po wystawie stałej "W Polsce Janusza Korczaka".
  • Rezerwacja bezpłatnych wejściówek pod adresem: [email protected] z dopiskiem: "Nagroda Wychowawcza im. Janusza Korczaka"

Pełny program działań wspierających w Muzeum POLIN >>


Dla nauczycieli i nauczycielek:

  • 15 listopada (poniedziałek), godz. 16.30 – spacer po wystawie stałej "W Polsce Janusza Korczaka".

Dla uczniów i uczennic:

  • poniedziałki, środy, czwartki i piątki w godzinach 10.15–12.15 oraz 13.00–15.00,
  • warsztaty stacjonarne "W Polsce króla Maciusia",
  • warsztaty stacjonarne "Dzieci i ryby głosu nie mają. O prawach Janusza Korczaka",
  • spacer miejski "Warszawa Korczaka",
  • warsztaty online "Każdy ma głos! Jak Korczak stworzył z dziećmi gazetę",
  • rezerwacje: [email protected] z dopiskiem: "Nagroda Wychowawcza im. Janusza Korczaka".

    Warszawska Nagroda Wychowawcza im. Janusza Korczaka została ustanowiona w uznaniu zasług tego wybitnego obywatela Warszawy. Konkurs promuje ideę placówki otwartej, mądrej, przyjaznej i twórczej – miejsca, gdzie dostrzega się potrzeby wychowanków, uczniów oraz ich rodziców. Placówki, w których podstawowe prawa dziecka do miłości, bycia szanowanym, posiadania własnych tajemnic, samostanowienia o sobie, własności, rozwoju, zabawy, pracy i sprawiedliwości są na co dzień respektowane.

    Organizator i fundator: m.st. Warszawa

    Nagrodę przyznaje: Prezydent m.st. Warszawy

    Partnerzy: Muzeum Warszawy, Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN oraz Polskie Stowarzyszenie im. Janusza Korczaka