Muzeum
zgłoszenia do 28.02.2018

Zostań wolontariuszem akcji Żonkile podczas obchodów 75. rocznicy powstania w getcie warszawskim

Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN zaprasza wolontariuszy do współpracy przy organizacji szóstej edycji akcji społeczno-edukacyjnej Żonkile. Jak co roku, 19 kwietnia, w rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim, wolontariusze przekażą warszawiakom papierowe żonkile - symbol pamięci o powstaniu w getcie warszawskim. Dołącz do akcji nagrodzonej tytułem najlepszej kampanii społecznej 2016 roku.

Zgłoszenia do udziału w wolontariacie przyjmujemy od 22 stycznia do 28 lutego.

Dlaczego żonkile?

Jednym z ocalałych z getta był Marek Edelman, ostatni przywódca powstania w getcie warszawskim. 19 kwietnia, w rocznice powstania, składał pod Pomnikiem Bohaterów Getta na Muranowie bukiet żółtych kwiatów. Muzeum POLIN kontynuuje tę tradycję rozdając podczas każdych obchodów rocznicy powstania tysiące papierowych żonkili.

Kogo szukamy?

Poszukujemy wolontariuszy, którzy 19 kwietnia 2018 r. chcą zaangażować się w nasz wyjątkowy projekt. Waszym zadaniem będzie rozdawanie papierowych kwiatów na ulicach Warszawy i informowanie o obchodzonej rocznicy. Sama akcja poprzedzona będzie szkoleniami komunikacyjnymi dla wszystkich wolontariuszy oraz  specjalnie przygotowanymi wykładami i spacerami edukacyjnymi.

Szukamy wolontariuszy:                                   

  • którzy ukończyli 14 rok życia, górna granica wieku nie ma dla nas znaczenia, bardzo sobie cenimy współpracę z seniorami,
  • zaangażowanych, dobrze zorganizowanych, odpowiedzialnych, kreatywnych,
  • szczególnie cenne będą dla nas takie cechy jak umiejętności komunikacyjne oraz umiejętność pracy w grupie.

Oferujemy:

  • możliwość uczestniczenia w dużej kampanii społecznej,
  • interesujące wykłady dotyczące historii Żydów polskich oraz wojennej historii Warszawy,
  • ciekawe warsztaty komunikacyjne,
  • możliwość zwiedzenia wystawy stałej Muzeum POLIN z przewodnikiem,
  • współpracę z ciekawymi osobami,
  • umowę wolontariacką, zaświadczenie i certyfikat potwierdzające uczestnictwo w wolontariacie.

Jak możesz zostać naszym Wolontariuszem?

Wypełnij formularz zgłoszeniowy zamieszczony poniżej i prześlij go na nasz adres mailowy [email protected]. Pamiętaj aby do maila dołączyć również zdjęcie legitymacyjne (w wersji elektronicznej) oraz skan zgody rodziców, jeśli nie masz jeszcze ukończonych 18 lat.

 

Kontakt:

Tel: 22 47 10 389
E-mail: [email protected]

Koordynacja:

Joanna Garsztka
Maria Bliźniak

Akcja społeczno-edukacyjna Żonkile

Akcja Żonkile została zainicjowana w 2013 r. przez Muzeum POLIN z okazji 70. rocznicy powstania w getcie warszawskim. Od tej pory w akcji wzięło udział ponad 2,5 tysięcy wolontariuszy w samej Warszawie, którzy rozdali 300 tysięcy papierowych kwiatów. W akcję włączają się także licznie szkoły i biblioteki z całej Polski.

Zgłoszenia dla szkół, bibliotek i innych instytucji

Do udziału w akcji zapraszamy także instytucje. Zgłoszenia dla szkół, bibliotek i innych instytucji odbywają się poprzez specjalne formularze zgłoszeniowe dostępne TUTAJ >>

 

Patronat Narodowy Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy w Stulecie Odzyskania Niepodległości


Patronat honorowy