Muzeum

Europa Nostra 2017 dla Muzeum POLIN

Europa Nostra 2017
Europa Nostra 2017 dla Muzeum POLIN, fot. materiały prasowe

Europa Nostra 2017 dla Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN za realizację programu edukacyjnego "Żydowskie dziedzictwo kulturowe".

 

Do zdobycia pozostała Nagroda Publiczności - głosowanie trwa, a głosujący mają szansę na wygranie dwuosobowej wycieczki do Finlandii oraz udział w ceremonii rozdania nagród w charakterze gościa specjalnego.

Serdecznie zapraszamy do głosowania! ZAGŁOSUJ >>

 

Komisja Europejska i Europa Nostra ogłosiły dziś tegorocznych zwycięzców Nagrody Unii Europejskiej dla Dziedzictwa Kulturowego / Europa Nostra 2017, najwyższego wyróżnienia w zakresie ochrony dziedzictwa kulturowego w Europie. Pierwszy raz w historii w kategorii "Edukacja, szkolenia i podnoszenie świadomości" nagroda Europa Nostra została przyznana polskiej instytucji – Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN w Warszawie – za realizację programu edukacyjnego "Żydowskie dziedzictwo kulturowe".

Muzeum, pragnąc edukować i chronić pamięć o społeczności żydowskiej, (…) stworzyło bezpieczną przystań, w której kwitnie dialog międzykulturowy – opiniowało polską kandydaturę Jury Nagrody.

Nagrodą za wybitne osiągnięcia w dziedzinie ochrony, badań, aktywnej działalności, edukacji, szkoleń i podnoszenia świadomości dotyczącej dziedzictwa kulturowego uhonorowano 29 laureatów z 18 państw. Składające się z niezależnych ekspertów jury przeanalizowało w sumie 202 aplikacje, złożone przez organizacje i instytucje kultury z 39 krajów z całej Europy. 

Więcej informacji znajdą Państwo w informacji do pobrania [kliknij, żeby pobrać] >>

 

 

Program "Żydowskie dziedzictwo kulturowe" jest realizowany dzięki wsparciu udzielonemu z funduszy norweskich i EOG przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię.

 

www.eeagrants.orgwww.norwaygrants.org 
Więcej o projekcie „Żydowskie dziedzictwo kulturowe”

Załączniki:
  • Europa Nostra 2017 dla Muzeum POLIN
    Pobierz plik121.92 KB / docx
05.04.2017