Kultura

sierpień - wrzesień

Zajęcia ruchowe dla seniorów

Zajęcia ruchowe dla seniorówZajęcia ruchowe dla seniorówZajęcia ruchowe dla seniorówZajęcia ruchowe dla seniorówZajęcia ruchowe dla seniorówZajęcia ruchowe dla seniorówZajęcia ruchowe dla seniorówZajęcia ruchowe dla seniorów
fot. Flickr

Zapraszamy na zajęcia ruchowe dla seniorów, na których będą podejmować aktywność fizyczną, czyli wykonywać różnorodne ćwiczenia i formy ruchowe, pomagające w schorzeniach kręgosłupa i stawów. 


24, 31 sierpnia oraz 7, 14, 21 i 28 września (czwartek), godz. 10.00, wstęp wolny

Miejsce: teren zielony przy Muzeum POLIN od ul. Lewartowskiego. W razie złej pogody zajęcia odbęda się w muzealnej klubokawiarni.

Zajęcia na świeżym powietrzu to idealny sposób na poprawę zdrowia i dobre samopoczucie. Na zajęcia należy zabrać wygodny strój nie krępujący ruchów.

Prowadząca: Kinga Kubiak-Święcicka - instruktor hatha-jogi

Prowadzi zajęcia z hatha-jogi dla różnych grup zawodowych, w tym prawników, pracowników mediów, PR-owców, artystów. Prowadzi także zajęcia Jogi w każdy czwartek w Centrum Społeczności Żydowskiej JCC Warszawa.

Dużą część doświadczenia w pracy z ciałem zdobywała prowadząc zajęcia dla osób z problemami w obrębie kręgosłupa, a także obserwując, jak reaguje i zmienia się ciało pod wpływem ćwiczeń jogi. Jest absolwentką studiów Relaksacja i joga na Wydziale Rehabilitacji AWF Warszawa oraz instruktorem rekreacji ruchowej (uprawnienia AZS). Ukończyła także ośmiotygodniowy kurs mindfullnessu i kursy weekendowe z takich dziedzin jak mindfullness (Julia Wahl), pranajama ( Leszek Kulmatycki), joga interpersonalna (Leszek Kulmatycki). Joga to dla niej sposób na radzenie sobie z ograniczeniami ciała i umysłu, a także sposób na życie. Oprócz uczenia jogi współpracuje także z firmami szkoleniowymi oraz z portalem strefarozwoju.pl Rozpoczęła także prowadzenie badań naukowych nt. stresu, pod okiem prof. Janusza Szopy.

Organizator cyklu: Makabi Warszawa

ŻTGS Makabi Warszawa jest klubem sportowym odnoszącym się do spuścizny przedwojennego klubu sportowego o tej samej nazwie. Prowadzimy regularne zajęcia sportowe i edukacyjne w zakresie piłki nożnej, jogi, badmintona, boksu oraz zajęcia szachowe. Cyklicznie organizujemy otwarte wydarzenia dla szerokiego grona odbiorców przy współpracy z takimi organizacjami jak: Muzeum POLIN, JCC Warszawa oraz JCC Kraków.

Zajęcia odbywają się w ramach projektu "Łąka Leśmiana".

Załączniki:
  • Regulamin uczestnictwa w zajęciach ruchowych - joga i zajęcia dla seniorów
    Pobierz plik275.45 KB / pdf
25.07.2017