Kultura
sierpień - wrzesień

Zajęcia ruchowe dla seniorów

Zapraszamy na zajęcia ruchowe dla seniorów, na których będą podejmować aktywność fizyczną, czyli wykonywać różnorodne ćwiczenia i formy ruchowe, pomagające w schorzeniach kręgosłupa i stawów. 

  • 24, 31 sierpnia oraz 7, 14, 21 i 28 września (czwartek), godz. 10.00, wstęp wolny

Miejsce: teren zielony przy Muzeum POLIN od ul. Lewartowskiego. W razie złej pogody zajęcia odbęda się w muzealnej klubokawiarni.

Zajęcia na świeżym powietrzu to idealny sposób na poprawę zdrowia i dobre samopoczucie. Na zajęcia należy zabrać wygodny strój nie krępujący ruchów.

 

Nie kończymy ćwiczyć! Kontynuujemy zajęć w ramach konkursu na wsparcie inicjatyw sąsiedzkich "Nasz Muranów". Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami TUTAJ >>

 

Prowadząca: Kinga Kubiak-Święcicka - instruktor hatha-jogi

Prowadzi zajęcia z hatha-jogi dla różnych grup zawodowych, w tym prawników, pracowników mediów, PR-owców, artystów. Prowadzi także zajęcia Jogi w każdy czwartek w Centrum Społeczności Żydowskiej JCC Warszawa.

Dużą część doświadczenia w pracy z ciałem zdobywała prowadząc zajęcia dla osób z problemami w obrębie kręgosłupa, a także obserwując, jak reaguje i zmienia się ciało pod wpływem ćwiczeń jogi. Jest absolwentką studiów Relaksacja i joga na Wydziale Rehabilitacji AWF Warszawa oraz instruktorem rekreacji ruchowej (uprawnienia AZS). Ukończyła także ośmiotygodniowy kurs mindfullnessu i kursy weekendowe z takich dziedzin jak mindfullness (Julia Wahl), pranajama ( Leszek Kulmatycki), joga interpersonalna (Leszek Kulmatycki). Joga to dla niej sposób na radzenie sobie z ograniczeniami ciała i umysłu, a także sposób na życie. Oprócz uczenia jogi współpracuje także z firmami szkoleniowymi oraz z portalem strefarozwoju.pl Rozpoczęła także prowadzenie badań naukowych nt. stresu, pod okiem prof. Janusza Szopy.

Organizator cyklu: Makabi Warszawa

ŻTGS Makabi Warszawa jest klubem sportowym odnoszącym się do spuścizny przedwojennego klubu sportowego o tej samej nazwie. Prowadzimy regularne zajęcia sportowe i edukacyjne w zakresie piłki nożnej, jogi, badmintona, boksu oraz zajęcia szachowe. Cyklicznie organizujemy otwarte wydarzenia dla szerokiego grona odbiorców przy współpracy z takimi organizacjami jak: Muzeum POLIN, JCC Warszawa oraz JCC Kraków.

Zajęcia odbywają się w ramach projektu "Łąka Leśmiana".

Załączniki:
  • Regulamin uczestnictwa w zajęciach ruchowych - joga i zajęcia dla seniorów
    Pobierz plik 275.45 KB / PDF