Spotkanie
19.09.2017

Esperanto na trawie - spotkania językowe

Flaga esperanto - w lewym górnym logu biały kwadrat z zieloną gwiazdką pięcioramienną, reszta flagi w kolorze zielonym.
fot. Wikipedia

Posłuchaj historii o Ludwiku Zamenhofie - lekarzu okuliście sławnym na cały świat, poznaj podstawowe zasady języka i idee esperanta. Czy myślisz, że łatwo się go nauczyć? Czy język esperanto jest użyteczny? Podczas spotkania przedstawimy również przekrojową wystawę czasopism oraz książek esperanckich. Zdziwisz się, jak wiele publikacji ukazuje się w tym języku.

  • 19 września (wtorek), godz. 17.30, wstęp wolny

Informacja o prowadzącej: Agnieszka Mozer - warszawianka, pasjonatka esperanto od 2005 r. członek zarządu Polskiego Związku Esperantystów, działa aktywnie w klubie i redakcji radia Varsovia Vento, współorganizatorka wielu imprez oraz spotkań o charakterze międzynarodowym i światowym.

Organizatorzy:

  • Polski Związek Esperantystów - założone w roku 1908 stowarzyszenie społeczno-kulturalne, zrzeszające osoby zainteresowane językiem esperanto oraz rozpowszechnianiem idei neutralnego języka międzynarodowego.
     
  • Młodzieżową sekcją PZE jest Polska Młodzież Esperancka, dla której ważną rolę odgrywa (współ)organizowanie różnych spotkań międzynarodowych oraz lokalnych, bazujących na przyjaznych relacjach i przy wykorzystaniu esperanto - przydatnego do międzynarodowej komunikacji, nie zastępującego jednak innych, narodowych języków. 


    Spotkania odbywają się w ramach projektu "Łąka Leśmiana".