Kultura
sierpień - wrzesień

Joga na Łące

Zapraszamy wszystkich - entuzjastów jogi i początkujących, wszystkich którzy chcą utrzymać zdrowie i równowagę psychiczną. 

  • 23, 30 sierpnia oraz 6, 13, 20 i 27 września (środa), godz. 18.00, wstęp wolny

Miejsce: teren zielony przy ul. Lewartowskiego przy Muzeum POLIN. W razie złej pogody zajęcia odbęda się w muzealnej klubokawiarni.

Na naszych zajęciach poznasz podstawy jogi: najważniejsze pozycje i sekwencje jogi, nauczysz się jak prawidłowo oddychać oraz poruszać się zgodnie z rytmem oddechu, tak aby łatwo zrelaksować nie tylko ciało, ale i umysł. Na zajęcia jogi należy zabrać ze sobą matę do jogi, wygodny strój sportowy i otwartą głowę. Obuwie nie będzie potrzebne - jogę ćwiczy się boso.

Prowadząca: Kinga Kubiak-Święcicka - instruktor hatha-jogi

Prowadzi zajęcia z hatha-jogi dla różnych grup zawodowych, w tym prawników, pracowników mediów, PR-owców, artystów. Prowadzi także zajęcia Jogi w każdy czwartek w Centrum Społeczności Żydowskiej JCC Warszawa.

Dużą część doświadczenia w pracy z ciałem zdobywała prowadząc zajęcia dla osób z problemami w obrębie kręgosłupa, a także obserwując, jak reaguje i zmienia się ciało pod wpływem ćwiczeń jogi. Jest absolwentką studiów Relaksacja i joga na Wydziale Rehabilitacji AWF Warszawa oraz instruktorem rekreacji ruchowej (uprawnienia AZS). Ukończyła także ośmiotygodniowy kurs mindfullness i kursy weekendowe, z takich dziedzin jak: mindfullness (Julia Wahl), pranajama ( Leszek Kulmatycki), joga interpersonalna (Leszek Kulmatycki). Joga to dla niej sposób na radzenie sobie z ograniczeniami ciała i umysłu, a także sposób na życie. Oprócz uczenia jogi współpracuje także z firmami szkoleniowymi oraz z portalem strefarozwoju.pl Rozpoczęła także prowadzenie badań naukowych nt. stresu, pod okiem prof. Janusza Szopy.

Organizator cyklu: Makabi Warszawa

ŻTGS Makabi Warszawa jest klubem sportowym odnoszącym się do spuścizny przedwojennego klubu sportowego o tej samej nazwie. Prowadzimy regularne zajęcia sportowe i edukacyjne w zakresie piłki nożnej, jogi, badmintona, boksu oraz zajęcia szachowe. Cyklicznie organizujemy otwarte wydarzenia dla szerokiego grona odbiorców przy współpracy z takimi organizacjami jak: Muzeum POLIN, JCC Warszawa oraz JCC Kraków.

Zajęcia odbywają się w ramach projektu "Łąka Leśmiana".

Załączniki:
  • Regulamin uczestnictwa w zajęciach ruchowych - joga i zajęcia dla seniorów
    Pobierz plik 275.45 KB / PDF