Edukacja

Zwiedzanie wystawy stałej z przewodnikiem

Grupy szkolne mogą zwiedzać wystawę stałą naszego muzeum w tradycyjny sposób, słuchając opowieści przewodnika lub z wykorzystaniem kart pracy.

 

W trakcie spaceru z kartami pracy opowiadanie przewodnika uzupełnione jest rozwiązywaniem specjalnie przygotowanych dla uczniów zadań. 

W zależności od wieku i profilu zainteresowań uczniów, oprowadzania grup szkolnych mogą obejmować całość wystawy lub jej wybrane elementy. Mogą eksponować wątki historyczne lub związane z tradycją i kulturą żydowską.

Szczegółowa oferta spacerów znajduje się poniżej >>


Podstawowe informacje organizacyjne:

 • czas trwania: 120 minut
 • liczebnośc grupy:
  • spacery: "Odkryj historię Żydów polskich" i "Opowieść o Żydach polskich w XX wieku" - maks. 33 osoby
  • pozostałe spacery - maks. 25 osób
 • cena biletów: 1 zł (w ramach programu "Muzeum za złotówkę") / 10 zł za osobę, opiekunki/opiekunowie (jedna osoba na 10 uczniów) wchodzą bezpłatnie
 • rezerwacja: grupy@polin.pl

Zobacz pełne informacje organizacyjne >>

 

 

Oferta spacerów


Zwiedzanie wystawy stałej z przewodnikiem z wykorzystaniem kart pracy

Zwiedzanie wystawy stałej z przewodnikiem (bez kart pracy)

 • Odkryj historię polskich Żydów - klasy 4-8 szkoły podstawowej oraz szkoły ponadpodstawowe (2 godz.)
 • Święta żydowskie – klasy 4-8 szkoły podstawowej oraz szkoły ponadpodstawowe (2 godz.)
 • Życie – klasy 4-8 szkoły podstawowej oraz szkoły ponadpodstawowe (1,5 godz.)
 • Opowieść o Żydach polskich w XX wieku - klasy 6-8 oraz szkoły ponadpodstawowe (1,5 godz.)
 • Zagłada-pamięć – szkoły ponadpodstawowe (dwie opcje do wyboru: 1,5 godziny jeżeli tylko koncentrujemy się na wystawie stałej, 2 godziny jeżeli dodatkowo wychodzimy na zewnątrz Muzeum)

 

Informacje organizacyjne

Rezerwacje

Rezerwacji należy dokonywać co najmniej dwa tygodnie przed planowanym oprowadzaniem, wysyłając e-mail na adres: grupy@polin.pl lub przez stronę internetową: www.bilety.polin.pl.

Zwiedzanie jest możliwe w poniedziałki, czwartki i piątki w godzinach 10:00-18:00 (ostatnie wejście na wystawę o 16:00) oraz w środy, soboty i niedziele w godzinach 10:00-20:00 (ostatnie wejście na wystawę o 18:00). Trwa ono do 2 godzin (do 120 minut) i jest przeznaczone dla grup szkolnych liczących nie więcej niż 25 osób (w przypadku spacerów "Odkryj historię Żydów polskich" i "Opowieść o Żydach polskich w XX wieku" - 33 osoby).

Każda grupa jest zobowiązana, by przyjść do muzeum 15 minut przed rozpoczęciem zwiedzania. Jeśli grupa spóźni się więcej niż 15 minut,  trasa wycieczki zostanie skrócona przez przewodnika, i tak, gdy spóźnienie wynosi:

 1. między 15 a 30 minut – zwiedzanie zaczyna się od galerii Miasteczko,
 2. między 30 a 60 minut – zwiedzanie galerii XX wieku (koniec galerii Wyzwania Nowoczesności, galeria Na żydowskiej ulicy, galeria Zagłada, galeria Powojnie),
 3. powyżej 60 minut – brak możliwości zwiedzania z przewodnikiem, możliwe indywidualne wejście na wystawę po uprzednim potwierdzeniu przez pracownika Biura Obsługi Klienta.

Bilet dla grup szkolnych:

 • 1 zł (w ramach programu "Muzeum za złotówkę") / 10 zł za osobę (po wyczerpaniu się puli biletów dostępnych w ramach "Muzeum za złotówkę"), opiekunki/opiekunowie (jedna osoba na 10 uczniów) wchodzą bezpłatnie

Koszt przewodnika/przewodniczki w języku polskim: dodatkowo 120 zł od grupy.

Informacja dla grup:

 • Oprowadzanie dla szkół trwa 2 godziny.


Przypominamy również, że Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN jest dostępne dla osób niepełnosprawnych.

Jeżeli chcą Państwo otrzymywać zaproszenia do Muzeum POLIN, informacje o projektach edukacyjnych i wydarzeniach specjalnych, prosimy wypełnić formularz dostępny tutaj.