Wsparcie

PEKAES SA ponownie partnerem logistycznym projektu Gwoździec Re!konstrukcja

PEKAES, największa Polska firma z branży TSL (transport, spedycja, logistyka), wesprze logistycznie projekt: Gwoździec Re!Konstrukcja.

W pierwszej edycji projektu PEKAES zapewnił transport drewnianych paneli tworzących sklepienie synagogi na warsztaty malarskie w Krakowie, Rzeszowie i Wrocławiu. Wspierając projekt samochody PEKAES przejechały łącznie ponad 900 km.

Również w tym roku PEKAES zapewni transport paneli oraz materiałów malarskich do wszystkich miast, w których odbędą się warsztaty. Na koniec zrekonstruowane drewniane elementy dachu synagogi zostaną przetransportowane z Sanoka do Warszawy, gdzie cała konstrukcja zostanie złożona i zainstalowana na Wystawie Głównej Muzeum Historii Żydów Polskich.

Gwoździec Re!Konstrukcja to zupełnie niespotykany projekt kulturalny i historyczny w skali Europy. Imponuje, że grono międzynarodowych ekspertów podczas warsztatów będzie odbudowywać – dosłownie – symbol kultury, jakim jest dach nieistniejącej już synagogi. Zaproszenie do udziału w projekcie doskonale wpisuje się w strategię prowadzonych przez PEKAES działań CSR - komentuje Jacek Rajnowski-Janiak, Dyrektor Biura Zarządu i Komunikacji PEKAES.

PEKAES jest jedyną spółką z branży notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Każdego dnia PEKAES przewozi dla swoich Klientów ponad pięć i pół tysiąca przesyłek. 950 pojazdów codziennie mogłoby ośmiokrotnie okrążyć ziemię, przejeżdżając w tym czasie łącznie ponad trzysta tysięcy kilometrów. Ponad 50 lat tradycji w transporcie i logistyce czyni z niej jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek na europejskich szlakach.

Jest nam bardzo miło, iż PEKAES przyłączył się do naszego projektu i również w tym roku będziemy kontynuowali naszą współpracę. Jednocześnie dziękujemy za zaufanie i zaangażowanie firmy, bez której  powodzenie tego przedsięwzięcia byłoby o wiele trudniejsze i które jest dla nas potwierdzeniem dużego znaczenia projektu: Gwoździec Re!Konstrukcja.

Jesteśmy przekonani, że z PEKAES zawsze dojedziemy do celu. Na czas i bezpiecznie! – powiedziała koordynatorka projektu, Agnieszka Szling.